Jak działa kantor internetowy?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

12 udostępnij na FB

Większości z nas, kantor kojarzy się z ciasnym, często zatłoczonym pomieszczeniem z pancerną szybą i masą wywieszek na temat wymiany walut. Rozwój technologii, jaki odnotowujemy w dzisiejszych czasach, a przede wszystkim wpływ Internetu sprawił, że obecnie pojawiła się również internetowa odmiana kantoru – kantor internetowy. Z całą pewnością stanowią one ciekawą alternatywę dla tradycyjnych placówek, głównie ze względu na oszczędność czasu i wygodę. W jaki sposób działają?

Wymiana walut w serwisie internetowym

Zakładając swoje konto w systemie internetowego kantoru, tak naprawdę stajemy się członkiem swego rodzaju serwisu społecznościowego, w którym wymiana pieniędzy odbywa się bez udziału banków ani innych, stacjonarnych pośredników. Jakie są zalety korzystania z takiego rozwiązania? Ogromna część użytkowników, prócz wygody i oszczędności czasu, wskazuje także na oszczędność pieniędzy. Wymiana walut za pośrednictwem internetu pozwala wygenerować nawet o 6 proc. większy zysk, aniżeli ma to miejsce w przypadku stacjonarnej sprzedaży lub kupna. Kwota ta może być jeszcze większa, jeśli porównamy ją do tego, co oferują banki. Aby dokładniej określić, ile możemy zyskać na internetowej wymianie walut, warto skorzystać z jednego z kalkulatorów, dostępnych na stronach najpopularniejszych kantorów online. Warto wspomnieć, że z sieciowego rozwiązania korzystają obecnie wszyscy – od klientów indywidualnych, poprzez duże przedsiębiorstwa. Jedynym, jednak dość oczywistym warunkiem, jaki należy spełnić, jest posiadanie kont bankowych w walutach, jakie chcemy wymieniać.

kantor internetowy

Jednym z popularnych serwisów umożliwiających dokonanie wymiany waluty przez internet jest Walutomat. Kantor internetowy, którego działalność opiera się na wymianie waluty pomiędzy użytkownikami serwisu. Dzięki czemu możemy ją wymienić po znacznie korzystniejszym kursie aniżeli w banku czy tradycyjnym kantorze.

Rozwiązanie dla „frankowiczów”?

Na wstępie należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy prócz wygody i oszczędności pieniędzy, wymiana walut online jest ponadto bezpieczna. Przy rejestracji nowego użytkownika, większość serwisów poddaje go wnikliwej analizie weryfikacyjnej – wszystko po to właśnie, aby zapobiec ewentualnym oszustwom. Po zakończonej pozytywnie weryfikacji, nowy użytkownik serwisu może z zewnętrznego rachunku bankowego przelać środki. Środki które będą zdeponowane w wirtualnym portfelu – wewnętrznym subkoncie. Następnie należy ustawić parametry transakcji. Użytkownik wybiera walutę, którą chce sprzedać lub kupić, a także kurs jej wymiany, który jest dla niego najbardziej satysfakcjonujący. System elektroniczny kantoru przetwarza te dane i zestawia je z ofertami innych użytkowników, które okazały się najbardziej zbliżone do oczekiwań nowego użytkownika, a następnie dokonuje transakcji. Ostatnim krokiem jest wypłata zamienionych środków z wewnętrznego subkonta na konto bankowe, obsługujące daną walutę.

Szybkość transakcji

Im większa liczba zarejestrowanych użytkowników kantoru, tym większa szansa na wykonanie transakcji. Jeśli odpowiadająca naszym oczekiwaniom oferta widnieje już w systemie, to zamiana pieniędzy zostanie wykonana natychmiast. W przeciwnym razie użytkownik musi poczekać na aktualizację bazy nowych ofert – z obserwacji jednak nie trwa to dłużej, aniżeli kilkadziesiąt minut do kilku godzin, w przypadku bardziej „egzotycznych” walut.

Czytaj również

12 Comments
  1. Kantor internetowy to olbrzymia wygoda!Ja korzystam z takiego, gdzie mam dostęp do transakcji przez 24 godziny na dobę- Amronet. Kursy też są korzystniejsze niż w tradycyjnej formie.

  2. Internetowy kantor to lepsza opcja – głównie ze względu na oszczędność czasu i pieniędzy. Trzeba również łapać wiele okazji, a nie uwiązywać się tylko przy jednym wyborze. Ja ostatnio jestem klientem Pewnego Kantor, bo przetestowałem wiele innych i na ten moment to jest najkorzystniejszy wybór i najlepsza oferta na rynku.

  3. Kantory internetowe są świetną sprawą! Osobiście korzystam z Amronet, który jest świetny, ponieważ ma bardzo atrakcyjne kursy, a nawet umożliwia ich negocjację powyżej kwoty 20 000 🙂

  4. Ze swojej strony mogę polecić bardzo dobry kantor online Amronet, który ma najlepszą ofertę na rynku. Kursy są bardzo atrakcyjne, a transakcje są przeprowadzane bardzo szybko, dzięki czemu przeliczone pieniądze dostajemy bardzo szybko bez żadnych problemów.

  5. E-kantor stanowi najlepszą opcję wymiany waluty aktualnie, nawet w zestawieniu z bankowymi platformami tego typu. Przewalutowania są tak samo szybkie a na ogół jeszcze tańsze np. w Pluskantor.pl ze spreadem w granicach 1-2 grosze.

  6. Bardzo przystępną, funkcjonalnie i intuicyjnie zrobioną witrynę ma Gieldawalut.com, więc myślę że każdy początkujący klient się szybko zorientuje co i jak, tabele z kursami wyraźne, widać ile oszczędzamy:) Firma daje uczciwą zniżkę na miesiąc czasu ponadto.

  7. Korzystałem niedawno z platformy gieldawalut.com, bardzo mi przypomina to bankowość elektroniczną, tak samo nawet trzeba potwierdzać wypłaty środków kodem SMS, kursy są atrakcyjne i otrzymałem nawet zniżkę na początek. Ogólnie rzecz biorąc przewalutowania online są proste i praktyczne.

  8. Skoro mowa o platformach one działają tak samo jak e-kantory, tyle że mają jeszcze jedną świetną funkcjonalność: 2 opcje wymiany, po kursie portalu i po własnym,korzystając z Amronet wypróbowałem obie, mogłem nawet nieduże kwoty pieniędzy przewalutować jeszcze taniej niż się spodziewałem

  9. Jak działa- wiele tu wyjaśniać nie trzeba, bo takie kantory są bardzo intuicyjne w obsłudze przeważnie, polecam przetestować na pluskantor.pl, ja jako nowicjusz w temacie bez kłopotu zrealizowałem samodzielnie pierwszą wymianę, a kolejne to już totalna “bułka z masłem”, co ważne to się opłaca.

  10. Z funkcjonalnościami oraz zaletami internetowych kantorów zapoznałam się kilka lat temu, kiedy natrafiłam na platformę Amronet. Odkąd pamiętam była bardzo intuicyjna w obsłudze i jest nadal.

Oceń: