IKO Toyota Bank

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Pod nazwą IKO kryje się Indeksowane konto oszczędnościowe. Które oferowane jest przez Toyota Bank. Z głównej strony Toyota Bank promującej nową ofertę oszczędzania przeczytamy że konto to daje najwięcej. Przeczytać też możemy, że oprocentowanie dla zgromadzonych środków na koncie oszczędnościowym wynosi 3,15 %. Przyznać trzeba że całkiem sporo jak na konto oszczędnościowe.

“Teraz 3,15% do 100 000 zł na koncie oszczędnościowym” – tak wygląda główny slogan promujący IKO. No i faktycznie na takie oprocentowanie możemy liczyć, zakładając konto oszczędnościowe w Toyota Banku. Bezpłatne jest również prowadzenie konta, pod warunkiem jednak że nie będziemy wypłacać w danym miesiącu środków z konta. W przeciwnym wypadku, gdybyśmy wypłacili nawet 1 zł opłata miesięczna za prowadzenie konta będzie nas kosztować 30 zł. To już dużo i nie w każdym przypadku może nam się opłacać. Jeśli bowiem na naszym koncie będzie znajdowało się do 10 000 zł to więcej stracimy niż zaoszczędzimy.

Toyota Bank konto oszczędnościowe

Oferta IKO Toyota Banku jest całkiem dobra. Ponieważ posiada dobre oprocentowanie, ale opłata za konto jest zdecydowanie za duża. Dlatego konto możemy polecić tylko tym osobom które nie planują wypłaty środków. Lub potencjalnie nie planując, w razie konieczności będą mogły je wypłacić. Ta ostatnia opcja wydaje się sensowna ponieważ jeśli będziemy mieć ulokowane środki na koncie przez 12 miesięcy a tylko raz wypłacimy potrzebną nam gotówkę to zapłacimy tylko raz wspomniane 30 zł.

Co jeszcze warto wiedzieć o indeksowanym koncie oszczędnościowym w Toyota banku? Oprocentowanie podstawowe 3,15% w skali roku będzie obowiązywać do końca tego roku a więc do 31 grudnia 2014. Oprocentowanie promocyjne dotyczy środków wyłącznie do kwoty 100 000 zł.

Do konta możemy otrzymać kartę debetową której wydanie jest bezpłatne ale koszt jej rocznego utrzymania to 30 zł, na szczęście nie musimy jej przyjmować jeśli nie chcemy.

Czytaj również

Oceń: