Idea Bank Debet dla firm

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

12 udostępnij na FB
Debet dla firm w koncie Idea Bank

Osoby prowadzące działalność chcąc nie chcąc muszą posiadać rachunek bankowy dla prowadzonej działalności gospodarczej. A jeśli już zakładać konto to najlepiej takie które będzie nas satysfakcjonowało pod wieloma względami.

Jednym z takich kont jest Konto z darmowym debetem dla firm w Idea Banku w ramach Firma to Ja. Głównym atutem konta jest możliwość uzyskania debetu do 5000 zł od pierwszego dnia założenia wspomnianego rachunku firmowego.

Należy jednak zacząć od tego że konto Firma to Ja to konto bezpłatne. A co to konkretnie oznacza dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą, która założy takie konto. Otóż to że nie będzie ponosiła opłat miesięcznych za prowadzenie konta. Przeglądając oferty rachunków firmowych nieraz napotykamy jeszcze na stosunkowo wysokie opłaty roczne związane z prowadzeniem konta które w niektórych przypadkach sięgają nawet kilkuset złotych rocznie.

W przypadku wspomnianego konta z debetem w Idea Banku opłata za prowadzenie konta to 0 zł a więc mamy spokój i nie musimy się martwić miesięcznymi opłatami za konto. Ponadto za pomocą konta możemy wykonywać również bezpłatne przelewy przez internet.

Czas teraz napisać nieco więcej na temat wspomnianego debetu dla firm. Jak wspomnieliśmy wcześniej wysokość debetu może wynosić do 5000 zł i jest on przyznawany bez przedstawiania dokumentów finansowych ani też bez konieczności dostarczania zaświadczeń z ZUS czy Urzędu Skarbowego.

Pierwsze 3 miesiące korzystania z debetu są bezpłatne a więc nie płacimy żadnych prowizji za udzielenie debetu ani jego przyznanie. Po tych trzech miesiącach następne 9 miesięcy debetu również możemy mieć bez prowizji pod warunkiem jednak że będziemy korzystać z konta firmowego aktywnie co oznacza dokładnie tyle że obroty na koncie będą równe wysokości przyznanego nam debetu. W ten sposób 5 tyś zł debetu będziemy mieli ds dyspozycji przez całe 12 miesięcy.

Założenie rachunku z debetem dla firm – aby założyć konto firmowe z debetem w Idea Banku wystarczy że złożymy wniosek przez internet a resztę formalności dogramy również bez wychodzenia z domu. Skontaktuje się z nami telefonicznie pracownik banku który przedstawi szczegóły oferty a jeśli ta zostanie przez nas zaakceptowana zostanie wygenerowana umowa która zostanie nam dostarczona na koszt banku, firmą kurierską i będziemy ją mogli podpisać w naszym biurze.

Czytaj również

12 Opinie
 1. Nie mam u nich konta ale mam sporo znajomych którzy posiadają konta z debetem w Idea Banku i z tego co wiem są zadowoleni z usług tego banku. Chyba jeden z nielicznych banków nakierowany stricte do firm, więc rozumie potrzeby osób prowadzących działalność gospodarczą.

 2. Taki debet czy limit w koncie to świetna opcja dla osób prowadzących własną działalność czy firmę. Wiem to z doświadczenia, ponieważ kiedyś brałem za każdym razem na jakiś konkretny cel kredyty. Za każdym razem jednak konieczne były bieżące informacje o wpływach, skany KPiR, zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami i inne tego typu dokumenty. Od kiedy jednak mamy limit w koncie, nie muszę tego robić bo gotówkę mamy cały czas w swoim zasięgu. Dlatego jak ktoś prowadzi swoją firmę, uważam że jest to idealne rozwiązanie i spora oszczędność czasu.

 3. Nie korzystałem z Idea Banku ale z debetów dostępnych w ramach innych banków i również przyznam że to bardzo użyteczna i przydatna opcja, jeśli ktoś prowadzi własną działalność gosodarczą. Nie wyobrażam sobie teraz działana bez takiego zaplecza. Bez tego w niektórych momentach jesteśmy ograniczania własnymi środkami, a tak bynajmniej może użyć dodatkowych środków do przeprowadzenia inwestycji czy modernicacji.

 4. Jak ktoś prowadzi firmę to może wybrać albo Idea Bank albo mBank, oba banki to sprawdzone marki i oba udostępniają debet dla firm w koncie. Oczywiście wysokość debetu może być uzależniona od tego jaki mamy wysokie wpływy. Przeważnie rozpatrują to na podstawie KPiR i rozliczeń podatku PIT za lata ubiegłe.

 5. Z tego co wiem, to jedno z lepszych kont firmowych, więc zdecydowanie warto przyjrzeć się tej ofercie Idea Banku. Tym bardziej że można uzyskać w ramach konta całkiem spory debet dla firm, który nie jest oferowany we wszystkich bankach.

 6. Kiedy otwierałem swoją działalność, to właśnie od znajomego dowiedziałem się, że w Idea Banku jest coś takiego jak debet dla firm w Idea Banku. Świetne rozwiązanie, bez którego nie wyobrażam sobie prowadzenia własnej firmy. Oferta banku też zasługuje na wyróżnienie, ponieważ posiadają szereg bardzo dobrych propozycji finansowania dla firm.

 7. Do uzyskania takiego debetu dla firm, trzeba chyba mieć odpowiednie wpływy na konto, bo to od nich będzie uzależniona wysokość przyznanego debetu? Jest on przyznawany od razu po założeniu konta firmowego czy dopiero po jakimś czasie?

  • Tak, wysokość limitu czy debetu zależy od wysokości wpływów na konto. Przeważnie bank prosi o dostarczenie rozliczenia PIT za rok ubiegły oraz wyciągu np. z KPiR z roku bieżącego. Tak, można go dostać od razu, pod warunkiem że osiągamy odpowiednie dochody do jego uruchomienia.

   • Niekiedy jest potrzebne jeszcze dodatkowe zaświadczenie z ZUS i US o nie zaleganiu, choć najczęściej wystarczy sam wyciąg na który są udokumentowane przelewy do tych instytucji.

 8. (5/5)

  Interesowało mnie konto dla firm z debetem. Przejrzałem wiele ofert w internecie i w końcu wybrałem Idea Bank konto firmowe – bardzo dobra oferta.

 9. (4/5)

  Czy ten debet w koncie dostępny jest już na start, a więc od chwili założenia konta firmowego w Idea Banku?

 10. (4/5)

  Tak, z tego co się orientuję debet dla firm w ramach konta firmowego w Idea Banku może być dostępny już od 1 dnia założenia konta. Nie wiem jaki limit teraz jest dostępny, ale jeszcze do nie dawna można było uzyskać do 5000 zł.

Oceń:*