Idea Bank Debet dla firm

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

22 udostępnij na FB

Osoby prowadzące działalność, chcąc nie chcąc muszą posiadać rachunek bankowy dla prowadzonej działalności gospodarczej. A jeśli już zakładać konto to najlepiej takie, które będzie nas satysfakcjonowało pod wieloma względami.

Jednym z takich kont jest Konto z darmowym debetem dla firm w Idea Banku w ramach Firma to Ja. Głównym atutem konta, jest możliwość uzyskania debetu do 5000 zł od pierwszego dnia założenia wspomnianego rachunku firmowego.

Należy jednak zacząć od tego, że konto Firma to Ja to konto bezpłatne. A co to konkretnie oznacza to, dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą, która założy takie konto. Otóż to, że nie będzie ponosiła opłat miesięcznych za prowadzenie konta. Przeglądając oferty rachunków firmowych nieraz napotykamy jeszcze na stosunkowo wysokie opłaty roczne związane z prowadzeniem konta. Które w niektórych przypadkach sięgają nawet kilkuset złotych rocznie.

Konto firmowe z debetem

W przypadku wspomnianego konta z debetem, w Idea Banku opłata za prowadzenie konta to 0 zł a więc mamy spokój i nie musimy się martwić miesięcznymi opłatami za konto. Ponadto za pomocą konta możemy wykonywać również bezpłatne przelewy przez internet.

Czas teraz omówić wspomniany Debet dla firm w Idea Banku. Jak wspomnieliśmy wcześniej, wysokość debetu może wynosić do 5000 zł. Debet dla firm przyznawany jest bez przedstawiania dokumentów finansowych. Nie musimy dostarczać zaświadczeń z ZUS czy Urzędu Skarbowego.

Pierwsze 3 miesiące korzystania z debetu są bezpłatne, a więc nie płacimy żadnych prowizji za udzielenie debetu ani jego przyznanie. Po tych trzech miesiącach, następne 9 miesięcy debetu również możemy mieć bez prowizji. Pod warunkiem jednak, że będziemy korzystać z konta firmowego aktywnie. Co oznacza dokładnie tyle, że obroty na koncie będą równe wysokości przyznanego nam debetu. W ten sposób 5 tyś zł debetu będziemy mieli do dyspozycji przez całe 12 miesięcy.

Założenie rachunku Idea Bank debet dla firm

Aby założyć konto firmowe z debetem w Idea Banku, wystarczy że złożymy wniosek przez internet. A resztę formalności dogramy również bez wychodzenia z domu. Skontaktuje się z nami telefonicznie pracownik banku, który przedstawi szczegóły oferty. A jeśli ta zostanie przez nas zaakceptowana, zostanie wygenerowana umowa. Która zostanie nam dostarczona na koszt banku, firmą kurierską i będziemy ją mogli podpisać w naszym biurze.

Czytaj również

22 Comments
 1. Nie mam u nich konta ale mam sporo znajomych którzy posiadają konta z debetem w Idea Banku i z tego co wiem są zadowoleni z usług tego banku. Chyba jeden z nielicznych banków nakierowany stricte do firm, więc rozumie potrzeby osób prowadzących działalność gospodarczą.

 2. Taki debet czy limit w koncie to świetna opcja dla osób prowadzących własną działalność czy firmę. Wiem to z doświadczenia, ponieważ kiedyś brałem za każdym razem na jakiś konkretny cel kredyty. Za każdym razem jednak konieczne były bieżące informacje o wpływach, skany KPiR, zaświadczenia o nie zaleganiu z podatkami i inne tego typu dokumenty. Od kiedy jednak mamy limit w koncie, nie muszę tego robić bo gotówkę mamy cały czas w swoim zasięgu. Dlatego jak ktoś prowadzi swoją firmę, uważam że jest to idealne rozwiązanie i spora oszczędność czasu.

 3. Nie korzystałem z Idea Banku ale z debetów dostępnych w ramach innych banków i również przyznam że to bardzo użyteczna i przydatna opcja, jeśli ktoś prowadzi własną działalność gosodarczą. Nie wyobrażam sobie teraz działana bez takiego zaplecza. Bez tego w niektórych momentach jesteśmy ograniczania własnymi środkami, a tak bynajmniej może użyć dodatkowych środków do przeprowadzenia inwestycji czy modernicacji.

 4. Jak ktoś prowadzi firmę to może wybrać albo Idea Bank albo mBank, oba banki to sprawdzone marki i oba udostępniają debet dla firm w koncie. Oczywiście wysokość debetu może być uzależniona od tego jaki mamy wysokie wpływy. Przeważnie rozpatrują to na podstawie KPiR i rozliczeń podatku PIT za lata ubiegłe.

 5. Z tego co wiem, to jedno z lepszych kont firmowych, więc zdecydowanie warto przyjrzeć się tej ofercie Idea Banku. Tym bardziej że można uzyskać w ramach konta całkiem spory debet dla firm, który nie jest oferowany we wszystkich bankach.

 6. Kiedy otwierałem swoją działalność, to właśnie od znajomego dowiedziałem się, że w Idea Banku jest coś takiego jak debet dla firm w Idea Banku. Świetne rozwiązanie, bez którego nie wyobrażam sobie prowadzenia własnej firmy. Oferta banku też zasługuje na wyróżnienie, ponieważ posiadają szereg bardzo dobrych propozycji finansowania dla firm.

 7. Do uzyskania takiego debetu dla firm, trzeba chyba mieć odpowiednie wpływy na konto, bo to od nich będzie uzależniona wysokość przyznanego debetu? Jest on przyznawany od razu po założeniu konta firmowego czy dopiero po jakimś czasie?

  • Tak, wysokość limitu czy debetu zależy od wysokości wpływów na konto. Przeważnie bank prosi o dostarczenie rozliczenia PIT za rok ubiegły oraz wyciągu np. z KPiR z roku bieżącego. Tak, można go dostać od razu, pod warunkiem że osiągamy odpowiednie dochody do jego uruchomienia.

   • Niekiedy jest potrzebne jeszcze dodatkowe zaświadczenie z ZUS i US o nie zaleganiu, choć najczęściej wystarczy sam wyciąg na który są udokumentowane przelewy do tych instytucji.

 8. Interesowało mnie konto dla firm z debetem. Przejrzałem wiele ofert w internecie i w końcu wybrałem Idea Bank konto firmowe – bardzo dobra oferta.

  (5/5)
 9. Tak, z tego co się orientuję debet dla firm w ramach konta firmowego w Idea Banku może być dostępny już od 1 dnia założenia konta. Nie wiem jaki limit teraz jest dostępny, ale jeszcze do nie dawna można było uzyskać do 5000 zł.

  (4/5)
 10. W ramach Konto FIRMA+ dostępna jest karta debetowa, choć trudno powiedzieć jaki tam jest limit. Głównie to chyba uzależnione jest od tego, jaką klient ma zdolność. Jeśli ma dobrą to ustawią na debecie nawet i 100 tyś zł 😉

  (5/5)
 11. A kiedy można uruchomić debet w ramach tego konta firmowego Idea Bank, zaraz po założeniu rachunku czy trzeba odczekać swoje?

  (3/5)
 12. Jeśli chodzi o Idea Bank Debet dla firm – opinie były różne, ale w końcu się zdecydowałam i nie żałuję 🙂 Warunki były dla mnie korzystne, nie mam większych zastrzeżeń.

  (5/5)
 13. Faktycznie, obok Nest bank to jedno z tych kont firmowych w których uzyskamy bez większych przeszkód debet dla firm od ręki do 30 000 zł.

  (4/5)
 14. To prawda, ale czy można u nich dostać (a właściwie to chyba już Peako) konto firmowe z debetem na start a więc od 1 dnia założenia rachunku. Są stałe miesięczne wpływy na rachunek firmowy.

  (4/5)
 15. @Gustaw na Twoim miejscu trochę bym się wstrzymał, ale jeśli zależy Ci na czasie to proponowałbym konto z debetem w Nest Banku.

  (5/5)
 16. Bank Pekao tez całkiem spoko jeśli chodzi o banki udzielające debety dla firm. Nie robią problemu, gdy od razu chcemy sobie taki debet założyć w ramach konta firmowego. Mają szereg produktów finansowych z których mogą skorzystać osoby prowadzące działalność.

  (4/5)
  • @Jameson – jaki dostałeś debet w koncie Przekorzystnym Pekao jeśli mogę spytać? To zdaje się ten sam bank co przejął Idea Bank.

 17. @Robercik – mi akurat udało się uzyskać chyba najwyższy debet firmowy jaki dają, a więc 20 tysięcy złotych. Nie wiem, jak jest teraz. Może po przejęciu przez Pakao jest szansa otrzymać wyższy debet dla firm w koncie.

  (5/5)
 18. Orientuje się ktoś czy Pekao (wcześniej Idea Bank) udziela również debet na start dla firm od 1 dnia działalności. Czy trzeba mieć już określoną liczbę miesięcy prowadzenia działalności za sobą?

  (4/5)

Oceń:

 • Idea Bank debet opinie
 • Idea Bank konto firmowe z debetem
 • konto firmowe Idea Bank opinie
 • Idea Bank dla firm
 • Idea Bank dla firm opinie
 • konto firmowe Idea Bank
 • Idea Bank debet dla firm opinie
 • konto dla firm z debetem
 • konto firmowe z debetem na start
 • konta firmowe z debetem
 • Idea Bank konto firmowe
 • Idea Bank firma to ja opinie