Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Faktoring Idea Bank

Faktoring w Idea Bank czyli gotówka za fakturę

Również w Idea Banku jest dostępna oferta faktoringu. Dzięki tej opcji możemy mieć pieniądze znacznie wcześniej niż przewiduje do termin płatności na fakturze. Jeśli wystawiliśmy naszemu kontrahentowi fakturę z 30-dniowym lub 60-dniowym terminem płatności a nie chcemy tak długo czekać na przelew możemy skorzystać z oferty faktoringu dla firm i mieć gotówkę w ciągu nawet 1 dnia od dostarczenia faktury.

Jak działa usługa faktoringu? W pierwszej kolejności podpisujemy umowę z bankiem lub firmą świadczącą tego typu usługę – taką instytucją jest również Idea Bank, którego oferta skierowana jest głównie do osób prowadzących działalność gospodarczą zarówno małą jak i większą. W ramach faktoringu bank nabywa od nas za określoną cenę wierzytelność przysługującą nam od naszego kontrahenta.

Przykładowo mamy fakturę wystawioną naszemu kontrahentowi na kwotę 20 000 zł z terminem spłaty 60 dni. Bank nabywa ją od nas za kwotę nieco niższą powiedzmy za 18 500 zł. Jednak pieniądze przelewa nam nie w ciągu 2 miesięcy a praktycznie od ręki. Dzięki temu nie tylko mamy pewność że faktura zostanie opłacona ale również jest opłacona bardzo szybko, bez oczekiwania na przelew.

W skrócie jeśli wykonamy zlecenie i wystawimy fakturę naszemu zleceniodawcy, nie musimy czekać na pieniądze do daty w której mija termin spłaty a wystarczy że fakturę przekażemy faktorowi (w tym przypadku do Idea Banku) a gotówkę (pomniejszoną o prowizję faktora) uzyskamy od razu.

8 Comments

  1. Ktos korzystał z faktoringu w tym banku i moze sie podzielic czy warto??

  2. w zasadzie to wydaje sie względnie proste, dajesz fv dostajesz pieniądze, pytanie jak tak cała prowizja faktora wygląda.

  3. faktoring w Idea Bank? szczerze mówiąc słyszałam tylko o faktoringu w Idea Money, chyba że coś źle kojarzę. oczywiście sama idea usługi jest mi znana, ale nie słyszałam, żeby to Idea Bank był faktorem

  4. chyba o to chodzi, zresztą common mistake IdeaMoney jest spółką-córką także każdemu się może machnąć, ale IM to faktor a IB to bank to na 100%

  5. co do doświadczeń to kolega zakładał mikro biznes i poszedł właśnie na start to IdeaMoney (mi też się myliło na początku)i dobrze na tym wyszedł, nie wiem co prawda którą opcję tam wybrał tylko tyle, że generalnie pozytywnie

  6. ja o Idea Money słyszałam z tego co mi wiadomo, mają różne oferty do wyboru, chyba można sfinansować zarówno pojedynczą fakturę jak i wykupić specjalną usługę na dłuższy czas

  7. Ja zdecydowanie polecam faktoring w Idea Money wszystkim firmom którym zależy na utrzymaniu płynności. Bardzo korzystne warunki na tle konkurencji i dobra obsługa. Mam za to zastrzeżenia co do aplikacji ponieważ nie działała sprawnie u mnie na smartofnie.

  8. co jak co ale ten idea faktor 24 jest faktycznie cacuszkiem jeżli chodzi o apki nawet bakowe

Leave a comment

Your email address will not be published.


*