Kredyty Bankowe | Pożyczki Pozabankowe | Kredyty bez BIK | Chwilówki | Pożyczki na raty | Kredyty Firmowe

Faktoring Idea Bank

Faktoring w Idea Bank czyli gotówka za fakturę

Również w Idea Banku jest dostępna oferta faktoringu. Dzięki tej opcji możemy mieć pieniądze znacznie wcześniej niż przewiduje do termin płatności na fakturze. Jeśli wystawiliśmy naszemu kontrahentowi fakturę z 30-dniowym lub 60-dniowym terminem płatności a nie chcemy tak długo czekać na przelew możemy skorzystać z oferty faktoringu dla firm i mieć gotówkę w ciągu nawet 1 dnia od dostarczenia faktury.

Jak działa usługa faktoringu? W pierwszej kolejności podpisujemy umowę z bankiem lub firmą świadczącą tego typu usługę – taką instytucją jest również Idea Bank, którego oferta skierowana jest głównie do osób prowadzących działalność gospodarczą zarówno małą jak i większą. W ramach faktoringu bank nabywa od nas za określoną cenę wierzytelność przysługującą nam od naszego kontrahenta.

Przykładowo mamy fakturę wystawioną naszemu kontrahentowi na kwotę 20 000 zł z terminem spłaty 60 dni. Bank nabywa ją od nas za kwotę nieco niższą powiedzmy za 18 500 zł. Jednak pieniądze przelewa nam nie w ciągu 2 miesięcy a praktycznie od ręki. Dzięki temu nie tylko mamy pewność że faktura zostanie opłacona ale również jest opłacona bardzo szybko, bez oczekiwania na przelew.

W skrócie jeśli wykonamy zlecenie i wystawimy fakturę naszemu zleceniodawcy, nie musimy czekać na pieniądze do daty w której mija termin spłaty a wystarczy że fakturę przekażemy faktorowi (w tym przypadku do Idea Banku) a gotówkę (pomniejszoną o prowizję faktora) uzyskamy od razu.

Pozostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany


*