eFaktor

- Szybkie finansowanie biznesu

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Faktoring to alternatywa dla wielu usług finansowych, które są dostępne za pośrednictwem banków. Niestety uruchomienie kredytu inwestycyjnego czy obrotowego nie w każdej sytuacji jest możliwe. Dlatego coraz większą popularność zdobywają firmy oferujące faktoring, takie jak choćby eFaktor.

Dla kogo faktoring może okazać się idealnym rozwiązaniem? To szczególnie pomocna alternatywa w przypadku firm, które stosują wydłużony termin płatności na fakturach. W wielu przedsiębiorstwach 60-dniowy czy nawet 90-dniowy okres płatności to niemal standard. Firmy godzą się na takie rozwiązanie, aby zachować przy sobie stałych i wypłacalnych kontrahentów. Z drugiej jednak strony muszą na bieżąco opłacać podatki, składki ZUS czy wynagrodzenie dla pracowników. I tu pomocnym rozwiązaniem może okazać się właśnie faktoring.

eFaktor – faktoring niepełny

Jedną z głównych ofert firmy eFaktor jest właśnie faktoring niepełny, czyli faktoring z regresem. Jest to podstawowa forma faktoringu, w ramach którego faktor nie przejmuje ryzyka niewypłacalności kontrahenta.

Jak to działa? Klient wystawia swojemu kontrahentowi fakturę z odroczonym terminem płatności, który wynosi 60, 90 czy nawet 120 dni. Po nawiązaniu umowy faktoringowej, kopia tej faktury trafia do eFaktor, który wypłaca klientowi od 80% do 90% wartości faktury w ciągu 24 godzin od jej otrzymania. Pozostała część zatrzymywana jest na wypadek powstania ewentualnego roszczenia wzajemnego odbiorców. W momencie, kiedy kontrahent rozlicza się z płatności za fakturę, eFaktor rozlicza się z klientem i przekazuje my pozostałą część należności.

Co jest największą zaletą takiego rozwiązania? Klient, który nawiąże umowę faktoringową z eFaktor, może otrzymać pieniądze niemal od ręki za wystawioną fakturę, pomimo tego, że termin płatności wynosi 60 czy 90 dni. Dzięki temu zmniejsza on ryzyko utraty płynności finansowej.

Dla kogo dostępna jest taka usługa? Dla firm działających przynajmniej od 6 miesięcy, które stosują odroczony termin płatności.

eFaktor – Faktoring odwrotny

Faktoring odwrotny to kolejna z propozycji firmy eFaktor. Ten rodzaj oferty może być szczególnie pomocny, gdy planujemy zakup – urządzenia, maszyny czy inny zakup firmowy. W takiej sytuacji faktura zakupowa zostaje przekazana do firmy faktoringowej (w tym wypadku eFaktor), która reguluje należność. Klient zwraca faktorowi należną kwotę w ustalonym terminie.

O firmie eFaktor

eFaktor to firma faktoringowa zarejestrowana pod nazwą eFaktor S.A, 02-972 Warszawa, ul. Adama Branickiego 15. Główną domeną firmy jest zapewnienie finansowania małym i średnim przedsiębiorstwom w wysokości od 100 000 zł do nawet 5 milionów złotych.

Czytaj również

Oceń: