Czy ubezpieczenie małej firmy jest obowiązkowe?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Firma to dla niemal każdego przedsiębiorcy coś bardzo ważnego w jego życiu. Ona pozwala realizować się na tle zawodowym oraz przynosi zyski potrzebne do życia. W tym tekście opowiemy Ci nieco więcej o ubezpieczeniu małej firmy. Dzięki temu jeszcze lepiej przygotujesz się na zdarzenia losowe, które mogą Cię spotkać.

Czym jest ubezpieczenie dla małych firm?

Ubezpieczenie dla małych firm to bardzo ciekawy produkt, który chroni przedsiębiorcę od strony finansowej przed konsekwencjami mogących pojawić się zdarzeń. Zazwyczaj przedmiotem takiego ubezpieczenia jest mienie firmy (budynek, elementy wnętrz, maszyny i urządzenia, sprzęt elektroniczny oraz mienie osobiste pracowników). W przypadku kradzieży lub innego zdarzenia losowego, które nie jest spowodowane działaniem ubezpieczonej firmy, towarzystwo wypłaca należne środki określone w umowie.
Koszt ubezpieczenia OC dla małej firmy jest zależny od wybranego przez przedsiębiorcę pakietu oraz zakresu ochrony. W LINK4 masz do wyboru pakiet podstawowy związany z posiadanym przez Twoją firmę mieniem lub OC kontraktowym, rozszerzonym o dodatkowe klauzule.
Ważną informacją jest to, że ubezpieczenie małej firmy w większości wypadków nie stanowi obowiązku. Istnieją jednak przedsiębiorstwa, które muszą bezwzględnie wykupić tego typu ochronę. Chodzi przede wszystkim o działalność medyczną, prawniczą czy inżynierską. Polisa jest jednak na tyle korzystna, że warto wykupić ją w niemal każdym przypadku bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.
Wysokość składki ubezpieczenia małych i średnich firm jest uzależnione od rodzaju działalności oraz wybranego zakresu ochrony. Szczegóły dotyczące kosztów znajdziesz zawsze na stronach ofertowych. Miej też na uwadze, że składka polisy będzie zawsze niższa niż koszty, które musiałbyś ponieść, chcąc samodzielnie zlikwidować skutki np. pożaru.

Jakie koszty pokrywa ta polisa?

Wiele zależy od wybranego przez Ciebie pakietu. Najczęściej ubezpieczeni mogą liczyć jednak na pokrycie:

  • kosztów naprawy mienia osób trzecich,
  • nakładów poniesionych na adaptację lokalu lub zastąpienie skradzionego mienia,
  • kosztów skorzystania z pomocy fachowca (hydraulika, ślusarza itp.).

Oczywiście to nie jest pełna lista kosztów, które mogą zostać Ci zwrócone. Pełne informacje znajdziesz w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. To właśnie tam powinien zostać szczegółowo opisany zakres ochrony Twojej polisy oraz ewentualne wyłączenia od odpowiedzialności. Przeczytaj dokument przez podpisaniem umowy, by nie zdziwić się podczas dochodzenia o wypłatę odszkodowania.

Ubezpieczenie małych i średnich firm w LINK4!

Ciekawą propozycję dla swoich klientów przedstawiło towarzystwo LINK4. Oferowana przez firmę polisa zapewnia kompleksowe ubezpieczenie majątku firmy oraz ubezpieczenie OC, a to wszystko w ramach jednego produktu. Co więcej, zakres ochrony jest dopasowany do rodzaju działalności oraz ryzyka, z jakim wiąże się jej wykonywanie. Każdy przedsiębiorca jest oceniany indywidualnie, co pozwala na stworzenie spersonalizowanej oferty. Warto również zwrócić uwagę na szeroki zakres usług assistance oraz pomocy prawnej. W przypadku firm to bardzo ważne, by mieć wsparcie w sytuacjach, które wymagają wiedzy z konkretnej dziedziny.

Ubezpieczenie małych i średnich firm. Najważniejsze informacje

Ubezpieczenie dla firm to produkt, który da Ci spokój i pozwoli swobodnie prowadzić działalność gospodarczą. Pamiętaj, że polisa w przypadku większości działalności nie jest obowiązkowa. Składki są za to nieporównywalnie niższe niż koszty samodzielnego likwidowania szkody. Zabezpiecz przedsiębiorstwo przed zdarzeniami losowymi i wybierz już dzisiaj ubezpieczenie dla małych i średnich firm.
Szczegółowe informacje o produktach, limitach i wyłączeniach, a także OWU dostępne są na stronie www.link4.pl
Artykuł powstał we współpracy z LINK4.

Czytaj również

Oceń: