Apartamenty inwestycyjne – co warto o nich wiedzieć? 

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W czasach bardzo wysokiej inflacji trudno o dobre inwestycje. Wszyscy szukamy sposobu na ulokowanie pieniędzy w taki sposób, aby nie straciły swojej wartości. Interesującym rozwiązaniem może być apartament inwestycyjny. O co chodzi? Dlaczego warto inwestować w apartamenty i jak to robić, aby zarobić? Sprawdzamy!

Apartamenty inwestycyjne, czyli opłacalne nieruchomości

Inwestycje w nieruchomości bywają bardzo opłacalne w zasadzie od zawsze. Oczywiście nie we wszystkie nieruchomości, jednak nie brakuje takich, które dają wysoki zwrot z inwestycji. Bardzo opłacalne mogą być wybrane apartamenty inwestycyjne, które są niczym innym, jak ekskluzywnymi nieruchomościami, kupowanymi w celach zarobkowych. W jaki sposób można zarabiać na apartamentach? Podobnie jak na innych nieruchomościach. Po pierwsze nieruchomości w dłuższej perspektywie czasowej przeważnie zyskują na wartości. Tym samym samo posiadanie tego typu nieruchomości może zapewnić zysk. Ponadto istnieje możliwość wynajmu apartamentu i to właśnie w ten sposób zarabia większość inwestorów.

Wynajem apartamentów inwestycyjnych – czy to się opłaca?

Czy wynajem apartamentów jest opłacalny? Wcześniej przyznaliśmy, że jak najbardziej. Jednak trzeba zaznaczyć, że opłacalność jest uwarunkowana wieloma czynnikami, spośród których najważniejszy jest wybór odpowiedniej nieruchomości. Co to znaczy odpowiednia nieruchomość? Chodzi o taką, którą będzie można bez trudu wynająć po wysokiej cenie. Najważniejsze czynniki, które należy wziąć pod uwagę, to:
• lokalizacja,
• standard,
• metraż,
• układ mieszkania.

Niewątpliwie lokalizacja to kwestia absolutnie kluczowa. Gdzie warto kupować nieruchomości pod wynajem? Na pewno dobrym wyborem  są miejscowości nadmorskie. W sezonie popyt na najem bywa ogromny, co często pozwala zarobić tyle, że zimą można zrezygnować z wynajmu. Jednak również jesienią i zimą popyt jest całkiem spory, pod warunkiem wyboru odpowiedniej miejscowości. W większych i popularnych miejscowościach odbywają się konferencje i spotkania, ponadto nie brakuje turystów, którzy odwiedzają morze również poza sezonem. Oczywiście popyt na najem jest duży także w największych miejscowościach w kraju, zwłaszcza w popularnych dzielnicach.

Jeśli chodzi o standard, tak naprawdę masz do wyboru kilka opcji. Możesz wybrać mieszkanie w przeciętnym standardzie i kupić je za niską cenę. To rozwiązanie dla każdego inwestora dysponującego nieco mniejszym budżetem. Niestety przeciętny standard to przeciętne stawki najmu i możliwe trudności z wynajmem. Nieruchomości na wynajem w takim standardzie jest bardzo dużo, co oznacza sporą rywalizację. Lepszym rozwiązaniem może być zakup luksusowych apartamentów inwestycyjnych, które zdecydowanie łatwiej wynająć, i to za wysoką stawkę.
Nie bez znaczenia są też metraż i układ mieszkania. Podobnie im większe mieszkanie, tym droższe, jednak zapewnia też większy dochód oraz łatwiej je wynająć. Warto zwracać uwagę na układ mieszkania, aby był jak najbardziej funkcjonalny, ponieważ pozwoli to łatwiej pozyskać najemców. Bardzo pożądane są też balkony lub tarasy.

Czytaj również