Aktywizacyjne meble biurowe

- zadbaj o kondycję

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Funkcjonalne meble biurowe to podstawa wyposażenia każdego miejsca pracy. Pozwalają one zadbać o postawę ciała, zregenerować zmęczone mięśnie oraz być w ruchu, co może okazać się niezwykle ważne dla higieny naszego organizmu. Szerokie możliwości, jakie dają meble gabinetowe, tanie meble biurowe oraz specjalnie stworzone meble pracownicze, nie tylko pełnią funkcję wspomagającą naszą pracę, ale także doskonale się prezentują, jednocześnie pasując do stworzonego designu. Ponadto wprowadzając funkcjonalne i ergonomiczne systemy mebli biurowych, podniesiemy satysfakcję pracowników z wykonywanej pracy, co przełoży się bezpośrednio na zwiększoną efektywność.

• Klasyczne biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu
• Krzesła obrotowe i nowoczesne biurka do biura domowego
• Pierwsze wrażenie – produkty, które musisz mieć w biurze
• Prawidłowa higiena układu kostnego

Klasyczne biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu

Odpowiednia pozycja podczas wykonywania pracy jest niezwykle istotna, dlatego na rynku dostępne są biurka z elektryczną regulacją wysokości blatu. Poprzez wprowadzenie tej funkcji pracownik ma możliwość dostosowania wysokości do swoich potrzeb, bez konieczności nadmiernego pochylania się podczas wykonywania zleconych przez pracodawcę zadań. Tego typu udogodnienie nie tylko sprawdzi się w biurze, którego użytkownikami są stali pracownicy. Jednym z miejsc, w którym elektryczne biurko znajdzie swoje zastosowanie, jest biuro obsługi klienta lub call center, w którym pracownicy pojawiają się rotacyjnie, co oznacza, że podczas jednego dnia pracy, do mebla może zasiąść kilka różnych osób. W takiej sytuacji, gdzie każdy z użytkowników ma inny wzrost oraz potrzeby, regulacja wysokości zda swój egzamin i z pewnością pozwoli na wydajniejsze wykonywanie obowiązków.

Ważnym aspektem, wartym uwagi jest to, że meble biurowe w postaci regulowanych blatów mają wbudowany system zapamiętywania, umożliwiający ustawienie kilku dogodnych pozycji, które możemy zmieniać, wybierając odpowiedni przycisk. W ten sposób nie będziemy musieli męczyć się ze znalezieniem najlepszej pozycji.
Dobierając regulowane blaty, nie zapominajmy o dzieciach, które potrzebują wygodnego kącika do nauki. Biurka z regulowaną wysokością bez problemu będzie można dopasować do wzrostu dziecka, co pozwoli na użytkowanie przez długie lata.

Krzesła obrotowe i nowoczesne biurka do biura domowego

W obecnych czasach coraz częściej wielu pracowników przeniesionych zostało do pracy zdalnej, co spowodowało, że aktualnym miejscem wykonywania obowiązków często jest domowy salon lub sypialnia. Nie zawsze w mieszkaniu mamy odpowiednie warunki, do wykonywania prac biurowych, a regulowane i ergonomiczne krzesła i blaty zastępuje stół jadalniany i krzesło. Niestety takie rozwiązanie, biorąc pod uwagę 8-godzinny system pracy, nie wpływa korzystnie dla naszego organizmu, przede wszystkim dla kręgosłupa. Warto zaznaczyć, że pochylając głowę nad laptopem, nacisk na nasz kark wynosi ok. 27 kilogramów co może powodować późniejsze schorzenia i dolegliwości bólowe.
Szukając optymalnego rozwiązania, warto zainwestować w odpowiedni blat roboczy oraz krzesło z możliwością regulacji. To pozwoli na zmianę pozycji podczas wykonywania obowiązków, bez konieczności opuszczania stanowiska.

Pierwsze wrażenie – produkty, które musisz mieć w biurze

Aktywne meble biurowe https://www.ajprodukty.pl/biuro-i-konferencja to hasło, które powinno przyświecać naszym pracownikom. Jest to idealny moment, aby doposażyć biuro w stołki i piłki balansujące, bieżnie biurowe oraz platformy balansujące. Nie tylko zmieniając pozycję, ale także wykorzystując sprzęt do ćwiczeń, możemy zadbać o zdrowie swoje i swoich pracowników. Najmniejsza zmiana krzesła na piłkę i wykonywanie obowiązków przez 15 minut, balansując ciężarem ciała, pozwoli na zmianę pozycji i regeneracje stawów, które wbrew pozorom podczas siedzenia są bardzo obciążone.
Doskonałą opcją jest również wykorzystanie bieżni, jako przerwy w powierzonych zadaniach, lub jeśli to możliwe pracy podczas chodzenia. Dziś w sieci możemy znaleźć wielu pracowników, chociażby branży informatycznej, którzy podczas wielogodzinnych programowań i spotkań online nie tylko siedzą przed komputerem, ale również wykorzystują bieżnie i chodzą podczas wykonywania pracy.

Prawidłowa higiena układu kostnego

Wiedząc, jak istotna jest zmiana pozycji podczas pracy, warto wykorzystywać dostępne meble funkcjonalne i pracować w różnorodny sposób. Niezależnie od tego, czy wykonywanie obowiązków odbywać się będzie w sposób siedzący, stojący lub chodzący, z pewnością przyniesie to wiele korzyści dla naszego kręgosłupa i stawów. W ten sposób możemy zredukować nawracające bóle głowy, silne napięcie mięśniowe, czy obrzęki niektórych partii ciała, jednocześnie dbając o kondycję.
Jeżeli nie mamy na wyposażeniu balansujących piłek, czy ergonomicznych siodeł, warto samodzielnie popracować nad aktywnością i zamiast windy, każdorazowo wybierać schody. O ile to możliwe robić krótkie przerwy, podczas których zrobimy kilka skłonów, przysiadów, wymachów. Jest idealna alternatywa dla klasycznych pięciominutowych przerw.

Źródło: Artykuł sponsorowany dostarczony przez partnera

Czytaj również

Oceń: