3 wskazówki, jak wybrać najlepszy kredyt gotówkowy

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Bankowy kredyt gotówkowy to obecnie produkt, na który pozwolić mogą sobie nieliczni. Wciąż jednak wiele osób chce mieć dostęp do dodatkowych pieniędzy, dlatego rosnącą popularnością cieszą się oferty instytucji pozabankowych. Jak w czasie kryzysu znaleźć najlepszy kredyt gotówkowy, który nie zagrozi naszemu budżetowi w przyszłości?

Kredyt gotówkowy — najważniejsze informacje

Przed zaprezentowaniem kilku wskazówek dotyczących wyboru najlepszego kredytu gotówkowego warto zastanowić się, czym dokładnie jest ten produkt. Konieczność objaśnienia terminu wynika z faktu, iż Polacy często mylą kredyt gotówkowy z pożyczką gotówkową. Dlaczego nie można używać wspomnianych pojęć zamiennie?

Sprawa jest prosta i wynika z zawiłości prawa finansowego, które musi znać różnicę między instytucjonalnym a nieinstytucjonalnym pożyczaniem środków pieniężnych obywatelom. Stąd właśnie podział na pożyczkę i kredyt gotówkowy. Tę pierwszą możemy bowiem uzyskać od każdego parabanku (tj. firmy prywatnej), a także od osoby prywatnej. Kredyt gotówkowy przyznawany jest natomiast wyłącznie przez instytucje o statusie banku. 

Wskazówki, dzięki którym wybierzesz najlepszy kredyt gotówkowy

Jak powszechnie wiadomo, w dobie bieżącego kryzysu, otrzymanie kredytu gotówkowego jest procesem bardzo skomplikowanym ze względu na niechętne przyznawanie środków przez banki osobom o niskich i średnich zarobkach. Mimo komplikacji, wielu Polaków nadal podejmuje rękawicę, próbując otrzymać jak najlepszy kredyt gotówkowy dla siebie. 

Czy istnieją sprawdzone sposoby, aby wybrać świetną ofertę kredytu gotówkowego, będąc laikiem w zakresie finansów? Nietrudno domyślić się, że nie ma uniwersalnej recepty na najlepszy kredyt, ponieważ sytuacja każdego potencjalnego kredytobiorcy jest indywidualna. Osoby starające się o pożyczki bankowe mogą jednak zastosować kilka sprawdzonych wskazówek i w ten sposób zmaksymalizować szanse na uzyskanie dobrej oferty kredytowej. 

Jakie parametry należy zatem sprawdzić, gdy interesuje nas najlepszy kredyt gotówkowy? Należą do nich:

  1. typ oprocentowania kredytu, 
  2. warunki spłaty kredytu, 
  3. koszty dodatkowe wynikające z zaciągnięcia zobowiązania. 

Treść pierwszej wskazówki skłania nas do dokładnego zapoznania się z typem oprocentowania interesującego nas kredytu. Może być ono stałe lub zmienne. To ostatnie stało się obecnie przyczyną problemów wielu Polaków, którym po wybuchu kryzysu inflacyjnego raty za zaciągnięte zobowiązania wzrosły o kilkadziesiąt procent. Chcąc uniknąć tego ryzyka, warto decydować się na kredyt gotówkowy z oprocentowaniem stałym, które jest zwykle nieco droższe, jednak stanowi zabezpieczenie dla naszego budżetu.

Druga rada obejmuje temat warunków spłaty kredytu gotówkowego, na które zgadzamy się, podpisując umowę z daną instytucją. Ważne, by mieć świadomość, w jaki sposób nasz bank zareaguje w sytuacji, gdy spóźnimy się z uiszczeniem raty kredytu, a także jeśli zajdzie potrzeba odroczenia tej płatności. Ponadto warto zapytać konsultanta, czy bank przewiduje jakieś dodatkowe opłaty, gdy klient zechce spłacić kredyt gotówkowy przed terminem.

Ostatnia wskazówka uczula nas na zapisy w umowie sugerujące, iż bank ma zamiar obciążać kredytobiorcę dodatkowymi kosztami. Mogą nimi być np. koszty rozpatrzenia wniosku lub koszty operacyjne. Dzięki wychwyceniu tych elementów na wczesnym etapie będziemy mogli podjąć świadomą decyzję, czy chcemy płacić danej instytucji jeszcze więcej. 

Najlepszy kredyt gotówkowy a porównywarka kredytów online

Jeśli jesteś osobą ceniącą sobie wygodę, nie musisz odbywać już całodniowych wypraw do bankowych oddziałów, aby po kolei sprawdzać proponowane oferty. Możesz skorzystać z porównywarki kredytów online, która w kilka chwil wyłoni najlepsze kredyty dla Ciebie. Jak to działa?

Porównywarka kredytów online to narzędzie, z którym możesz zapoznać się tutaj: https://comparer.pl/kredyty-gotowkowe. Używanie go jest intuicyjne i bardzo proste. Wystarczy, że wskażemy, jaka kwota i termin spłaty kredytu nas interesuje, a algorytm spośród gąszczu ofert wyłoni kilka najkorzystniejszych propozycji dla nas. Nie zwlekaj i skorzystaj z tego technologicznego ułatwienia już dziś.

Czytaj również

Oceń: