2,5% na koncie oszczędnościowym dla firm w Banku BPH

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
Osoby prowadzące własną firmę mogą skorzystać z promocyjnej oferty konta oszczędnościowego Banku BPH w ramach której oprocentowanie dla zgromadzonych środków może sięgnąć nawet 2,5% w skali roku.

Wspomniałem ostatnio na łamach mojego bloga o kilku produktach oszczędnościowych skierowanych do osób indywidualnych. Dzisiaj nieco inny produkt który skierowany jest do osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Mogę one uzyskać nawet do 2,5% dla środków zgromadzonych na koncie oszczędnościowym.

Jak się jednak można domyśleć, aby uzyskać tak atrakcyjne oprocentowanie, które obecnie częściej spotykane jest na lokatach aniżeli w ramach kont oszczędnościowych, należy spełnić określone warunki. Najważniejszy z warunków to założenie konta firmowego w banku BPH w terminie nie późniejszym jak 5.01.2016 r. za pomocą wniosku o założeniu konta.

Wysokość oprocentowania została uzależniona od środków jakie wpłacimy na konto. Promocyjna stawka 2,5 procenta w skali roku może dotyczyć środków nie wyższych jak 100 000 zł i po spełnieniu określonych warunków. Mówi on o utrzymaniu w danym miesiącu średnio miesięcznego salda na rachunku bieżącym w kwocie min. 25 tys. zł. oraz na rachunku pomocniczym Symetria Profit w kwocie min. 75 tys. zł. Jeśli jednak nie uda nam się spełnić tego warunku to będziemy mogli liczyć na nieco mniejsze oprocentowanie które będzie wynosić 2% w skali roku.

Jeśli posiadamy środki wyższe niż 100 tyś zł i również chcielibyśmy ulokować je na koncie oszczędnościowym to tu będziemy mogli liczyć na oprocentowanie:

od 100 tyś. do 10 mln zł – 1% (oprocentowanie promocyjne) lub 1,5% (oprocentowanie po spełnieniu dodatkowych warunków)
od 10 mln zł – 0,25% (oprocentowanie promocyjne) lub 1,5% (oprocentowanie po spełnieniu dodatkowych warunków)

Wspomniane promocyjne oprocentowanie będzie jednak obowiązywać przez najbliższe 6 miesięcy od chwili podpisania umowy (wliczając w to miesiąc, w którym umowa została zawarta). Po upływie tego terminu zgromadzone środki na koncie będą standardowo oprocentowane według stawki zmiennej, która według informacji podanych na stronie Banku BPH, na dzień 13.10.2015 r. wynosi 0,55% dla środków do 10 mln zł i 0,2% dla środków powyżej 10 mln zł.

Z regulaminem promocji możecie zapoznać się na poniższej stronie Banku BPH.

Czytaj również

Oceń:*