Pożyczki PROVIDENT

Pożyczki z ratami tygodniowymi w Providencie

Provident bez wątpienia nadal pozostaje najpopularniejszą firmą udzielającą pożyczek pozabankowych, choć co raz bardziej deptają mu po piętach odnoszące sporą popularność firmy udzielające chwilówek, przebijające się ostatnio również na rynek pożyczek długoterminowych.

Pożyczki Providenta nie bez powodu nadal są popularne wśród osób mających problem z uzyskaniem tradycyjnej pożyczki w banku. Otóż Provident nadal posiada jedne z najniższych kosztów wśród takich pożyczek, w jednej z dostępnej opcji Przelew.

Firma Provident na krajowym rynku pożyczek pojawiła się gdzieś w pierwszych latach ubiegłego dziesięciolecia i przez ten czas wzbogaciła swoją ofertę zarówno pod kątem wysokości przyznawanych pożyczek jak i opcji jej udzielenia (doszła wspomniana opcja przelew o której zaraz wspomnę). Obecnie w Providencie możemy pożyczyć nawet do 10 000 zł, pod warunkiem jednak że jesteśmy stałym klientem firmy a nasze obecne zarobki pozwalają na zaciągnięcie i spłatę takiej pożyczki. Nowi klienci firmy będą musieli się zadowolić pożyczkami do 5000-7000 zł w zależności od uzyskanej oceny zdolności spłaty pożyczki.

W przypadku terminów spłaty pożyczek, Provident wyróżnia się na tle innych firm ponieważ oferuje pożyczki ze spłatą tygodniową, w ramach której co tydzień spłacamy tak podzieloną ratę pożyczki. Minimalny okres spłaty pożyczki to 30 tygodni (około pół roku), następnie mamy do wyboru 45, 60 i 90 tygodni. Ta ostatnio opcja dostępna jest tylko dla pożyczek powyżej 5000 zł.

Pożyczki są dostępne w dwóch opcjach, które różnią się pomiędzy sobą i można by to podkreślić – znacząco (głównie jeśli mamy na myśli koszty pożyczki).

Opcja domowa – jest skierowana głównie dla tych osób które nie mogą wychodzić z domu i które chcą aby raty pożyczki odbierał od nas w domu pracownik Providenta. W umówionym dniu i o umówionej godzinie będzie zjawiał się u nas celem odbioru raty tygodniowej. Bez większych przeszkód możemy regulować z góry np. 2 raty wtedy taki odbiór raty pożyczki będzie miał miejsce co 2 tygodnie. Nie ma to jednak wpływu na zmianę kosztów pożyczki. Koszty pożyczki w tej opcji są jednak drastycznie wysokie i sięgają nawet dwu krotności pożyczonej kwoty.

Przykładowy koszt pożyczki w opcji domowej 3000 zł na 60 tygodni
Całkowita suma do zapłaty: 5 890,59 zł
Tygodniowa rata: 98,18 zł

Opcja Przelew: Znacznie tańsza opcja pożyczki i aktualnie chyba najtańsza spośród dostępnych pożyczek pozabankowych udzielanych długoterminowo. Opcja ta jest jednak dostępna głównie dla tych osób wobec których nie zachodzi prawdopodobieństwo nie terminowych spłat rat pożyczki. A spłata rat pożyczki różni się w opcji Przelew tym od opcji Domowej że sami dokonujemy spłat rat pożyczki przelew czy to za pośrednictwem internetu czy na poczcie lub w banku.

Przykładowy koszt pożyczki w opcji Przelew 3000 zł na 60 tygodni
Całkowita suma do zapłaty: 4 196,01 zł
Tygodniowa rata: 69,94 zł

Nasza opinia o pożyczkach w Providencie: Na koniec wypada powiedzieć o wątpliwościach jakie budzą u niektórych osób pożyczki Providenta, szczególnie po przeczytaniu opinii dostępnych na forach internetowych. Naszym zdaniem są to w pełni bezpieczne pożyczki, tym bardziej że jeszcze przed podpisaniem umowy możemy zapoznać się z dokładnym kosztem pożyczki czy harmonogramem spłat rat. Wszystko otrzymujemy czarno na białym, więc w naszym geście jest zapoznać się w pierwszej kolejności z tymi dokumentami. Jeśli my będziemy terminowo spłacać raty pożyczki to możemy być pewni że nie narazimy się na jakieś niespodziewane nieprzyjemności ze strony Providenta. Dla osób mających problem z uzyskaniem kredytu w banku a potrzebujących nie dużej gotówki – opcja Przelew będzie najlepszą możliwą alternatywą spośród pożyczek pozabankowych.

No votes yet.
Please wait...

15 Comments

 1. W zasadzie wszystko co najważniejsze zostało tu powiedziane. Korzystałem z pożyczek Providenta już dosyć dawno i powiem że nie decyzji nie żałuję, choć mało nie zapłaciłem ponieważ skorzystałem w opcji domowej, wtedy jeszcze nawet nie było dostępnej opcji Przelew. Byłem w takiej sytuacji że bank niech chciał mi dać kredytu a potrzebowałem gotówki na opłacenie dosyć wysokiej faktury. Choć banki odmawiały, w Providencie obyło się bez większych przeszkód tyle że zamiast 3000 zł które chciałem dostałem 1500 zł. To mi jednak wystarczyło a po czasie ciesze się że dali mi mniej bo bynajmniej koszt pożyczki był mniejszy a tak miałbym problemy ze spłatą tej pożyczki. Widzę że teraz oferta Providenta jest jeszcze bardziej korzystna – opcja spłaty przez przelew, niższe koszty a do tego możliwość spłaty w ratach miesięcznych poza standardowymi tygodniowymi.

  No votes yet.
  Please wait...

 2. przez Bartłomiej dnia 23 grudnia 2012 17:45 Ja akarut skorzystałem ze wcześniejszej spłaty i nie musiałem płacić żadnych prowizji z tego powodu, wszystko zależy od firmy, w ktf3rej się zadłużyło, wcześniej trzeba dobrze poczytać – parabanki zaczynają przybierać podobną taktykę finansową jak tradycyjna bankowosć, więc warto na przyszłośc o tym pamiętać, bez dokładnego przeczytania regulaminu ani rusz, szkoda, że większość zadłużających się osf3b nie czyta „ze zrozumieniem”…

  Rating: 4.0, from 1 vote.
  Please wait...

 3. Jak ktoś nie może dostać pożyczki w banku to Provident będzie dla niego najtańszym rozwiązaniem. Sam przeglądałem różne oferty kiedy w banku odmówiono mi udzielenia kredytu i zdecdydowałem że wezmę pożyczkę w Providencie w opcji przelew, bo żadna inna opcja nie wchodziła w grę jako że domowa jest dwa razy droższa w spłacie.

  Powiem tak – jak ktoś spłaca terminowo to nie będzie miał z tą pożyczką żadnych problemów a ta opcja przelew nie wychodzi wcale tak drogo, porównując do innych ofert pozabankowych. Gdyby jeszcze dało się wszystkie formalności załatwić całkowicie internetowo to już wogóle byłaby bajka.

  No votes yet.
  Please wait...

 4. Ja ze swojej historii z Providentem zapamiętał te spotkania z gościem który co tydzień odbierał ratę pożyczki. Jak dałem radę to płaciłem mu co dwa tygodnie żeby nie widzieć go co każdy tydzień. Człowiek był wtedy młody i nie chciał zdradzić tego że ma pożyczkę w Providencie. Ale fakt faktem że taka pożyczka ratowała nie kiedy życie 😉

  Teraz jak widzę jest i taniej i bardziej cywilizowanie bo można pożyczkę spłacać przelewem.

  No votes yet.
  Please wait...

 5. Nikomu nie polecam! Na początku dogadują się inaczej,potem wychodzi coś innego. Nachodzenie w domu co niedziele!! Niedziele!! Bo tak pasuje jakiejś starej babie. Chodzenie od domu do domu i roznoszenie plotek kto ile wziął i na co…
  Konsultanci na infolinii wyjątkowo bezczelni.
  Nie polecam..

  No votes yet.
  Please wait...

 6. jdsjsd – no to chyba trafiłeś na jakąś tragiczną babkę bo ja miałem faceta z którym szło się super dogadać, często był punktualnie o godzin i w dniu w którym się umówiliśmy i zawsze w środku tygodnia a nigdy w weekendy. Zresztą teraz zamiast opcji domowej można wybrać opcję przelew i samemu można spłacać przelewem. Poza tym to zdecydowanie tańsze rozwiązanie.

  No votes yet.
  Please wait...

 7. A ja dogadalem się i telefonicznie i miły pan z drugiej strony i umuwilem sie na wizyte w srodku tygodnia, chociaz moglem w sobotę ale pasowalo w inny dzien, gdyz w sobote nie mogli

  Rating: 2.0, from 1 vote.
  Please wait...

 8. @Maniek – jasna sprawa, z konsultantami Providenta da się normalnie dogadać. Pamiętam że jak spłacałam pożyczkę to zdarzało mi się że nie pasował mi jakiś termin to dzwoniłam i przełożyłam spotkanie na inny dzień i nie było żadnego problemu. Ogólnie jedna nie opłaca się już brać tych domowych pożyczek i lepiej wybrac tańszą opcję przelewu.

  No votes yet.
  Please wait...

 9. a ja z kolei polecam uslugi sms365. bralem u nich szybka pozyczke kilka miesiecy temu i splacilem ja bez problemow 🙂

  No votes yet.
  Please wait...

 10. „PROVIDENT” TO NAJBARDZIEJ NACIAGAJACA KLIENTOW FIRMA. REKLAMUJA SWIATECZNA POZYCZKE NP. 3.000 ZL Z OPLATA 1,95 DZIENNIE. KOSZT TEJ POZYCZKI WYNOSI WIEC 604,50 ZL. ZWYKLA POZYCZKA 3.000 ZL KOSZTUJE 516,90 ZL. JEDNYM SLOWEM, TO POZYCZKA DLA BOGATYCH I IDIOTOW. BO JAK MOZNA POBIERAC DWUKROTNIE WYZSZA OPLATE??? PROVIDENT DZIALA, JAK TE FIRMY OBJAZDOWE SPRZEDAJACE GARY I POSCIEL PO HORENDAKNYCH CENACH. TO JEST ZWYCZAJNE OKRADANIE LUDZI!!!

  No votes yet.
  Please wait...

 11. Ale lichwa powinni zabronić takich pożyczek. na stronie Providenta czytamy – Bierzesz 3000 zł na rok a oddajesz 4764 , prawie 60 % grubo ponad połowę, to cholerna lichwa – tu cytat z ich strony ale ilu czyta . Reprezentatywny przykład dla Pożyczki Samoobsługowej: całkowita kwota pożyczki – 3000,00 zł; łączna kwota odsetek – 165,46 zł; prowizja – 1598,40 zł; roczna stopa oprocentowania – 10%; czas obowiązywania umowy – 12 miesięcy; wysokość miesięcznych rat: 396,92 zł; całkowita kwota do zapłaty przez Konsumenta – 4763,04 zł; Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – 148,92%; całkowity koszt pożyczki – 1763,86 zł

  Rating: 5.0, from 1 vote.
  Please wait...

 12. Nie bierzcie żadnych pożyczek z providenta. Tak was u****ą że masakra… Moja znajoma tam pracowała nawet a jak ją potraktowali, to nie macie pojęcia. Wszystko było w porządku itd aż do czasu kiedy nadeszła nowa kierowniczka i ją gnębi dosłownie!! Rozpowiada wszystkim ludziom w kółko różne kłamstwa o niej i gada wszystkim, że udowodni że to ona brała pożyczki a nie ludzie. Poza tym przyszło pismo do niej, które karze spłacić niewyobrażalną kwotę w ciągu 7 dni, w której nie jest w stanie nawet spłacić :/ Dla dobra wszystkich nie bierzcie żadnych pożyczek z providenta, bo naprawdę skończycie tylko i wyłącznie bez dachu nad głową.

  PS: Oni również grożą różnymi rzeczami, do których nie mają prawa i potrafią strasznie zniszczyć życie drugiego człowieka.

  No votes yet.
  Please wait...

 13. Odradzam są to złodzieje , szantażyści i naciągacze. A mało tego także oszuści . Potrafią podkolorować twój dochód aby dać ci pożyczkę a potem szantażować cię że naślą na ciebie policję i prokuraturę za wyludzenie. Chociaż pożyczkę spłacasz. Nie polecam , odradzam . Ludzie nie bierzcie tam pożyczek niech zbankrutują i wieją z tego kraju. Mam nadzieje że rząd szybko ukruci tą lichwę.

  No votes yet.
  Please wait...

  • Jeśli pożyczkę spłacasz w terminie to nie rozumiem skąd Twój żal? Może jednak dlatego że masz u nich (lub miałeś) zadłużenie i próbowali za wszelkę cenę odzyskać swoje pieniądze. Ja, jeśli bym komuś pożyczyła gotówkę to pewnie też szukałabym każdego możliwego sposobu aby odzyskać powierzoną gotówkę. Miałam pożyczkę w Providencie i decyzji nie żałuję, faktycznie nie była tania w spłacie ale spłacałam terminowo i nie miałam żadnych problemów.

   No votes yet.
   Please wait...

 14. Negatywne opinie wynikaja z tego ze ludzie nie placa. Provident nie jest zla firma. Fakt ze obsluga w domu jest droga ale w porownaniu do opcji przelew ma zalety. W razie potkniecia i nie wplacenia raty nie doliczaja kosztow na przelew jest to ok15zl za dzien spoznienia. z obsluga w domu mozna zawiesic pozyczke do 4tygodni. Oferty generuja na bazie zdolnosci kredytowej. Koszty sa jasno i czytelnie opisane w umowie ktora klient dostaje do reki wiec wie za co placi… zero ukrytych kosztow… czy polecam… tak. Maja rozne oferty i promocje dla klientow

  No votes yet.
  Please wait...

Zostaw swój komentarz

Your email address will not be published.


*


Polecamy na naszych stronach: Pożyczka 1000 zł | Pożyczki 1500 zł | Pożyczki 18 lat | Pożyczki zero procent | Pożyczki na 3 miesiące | Chwilówki na 60 dni | Pożyczki bez przelewania grosza na konto | Pożyczki 10 000 zł | Małe Pożyczki