Zaplo pożyczy Ci 10 000 zł

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

3 udostępnij na FB
Firma Zaplo zaskoczyła sporymi zmianami, w ramach których zmieniła się nie tylko sama strona internetowa firmy ale również szereg innych rzeczy o których wspominam w dzisiejszym artykule.

Doznałem dzisiaj nie małego szoku przygotowują materiał do jednego z serwisów internetowych i wchodząc w tym celu na stronę firmy Zaplo. Pierwsze co rzuciło się w oczy to odmłodzona strona internetowa, wprost zachęcająca użytkownika do wzięcia pożyczki np. na wczasy zagraniczne (spójrzcie na zdjęcie w tle). Zmieniła się jednak nie tylko sama strona a również sama oferta Zaplo, w ramach której kwota maksymalnych pożyczek to już nie tylko 4000 zł a do 10 000 zł.

Brak limitu dla nowych klientów? Kolejna rzecz po wysokim limicie jaka mi się rzuciła w oczy to zniesiony limit dla nowych klientów. Do tej pory był on mocno widoczny, tym razem jeśli wskażemy nawet najwyższą dostępną kwotę pożyczki to nie wyświetli nam się żaden komunikat o tym że taka pożyczka dostępna jest dla stałych klientów. Być może firma nie zdążyła jeszcze tego wprowadzić w ramach swojej nowej strony internetowej, a być może nie uświadczymy takiego limitu już wcale.

Od 1000 zł do 10 000 zł – tyle obecnie wynoszą kwoty pożyczek dostępne w Zaplo. Jak już wspomniałem wcześniej, maksymalna kwota pożyczek została podniesiona z 4000 zł na 10 000 zł. Wszystko fajnie, tylko jakie będą koszta tak wysokiej pożyczki? Można to na szczęście w prosty sposób łatwo sprawdzić wybierając kwotę pożyczki oraz okres spłaty.. Upss, nie znajdziemy tu już takiej opcji jak okres spłaty a zamiast tego pojawia się suwak z opcją wyboru wysokości raty. Można by powiedzieć że to swoista nowość, choć nie wiem czy aż taka wygodna? Wracając jednak do kosztów…

Jeśli zamarzy nam się kwota pożyczki 10 000 zł z najniższą ratą, która w tym przypadku może wynosić 1000 zł, to całkowity koszt pożyczki będzie nas kosztować 10742.05 zł. Jest to i dużo (w porównaniu do ofert bankowych) ponieważ jakby nie patrzeć, jest to ponad dwukrotnie więcej od tego co pożyczyliśmy. Z drugiej strony może nie aż tak dużo, jeśli porównamy te koszta do innych ofert które dostępne są w ofertach firm pozabankowych.

Niższy koszt pożyczek – wprowadzenie nowej oferty wiąże się jednak z jeszcze jedną ważną rzeczą. Koszty pożyczek w Zaplo są zdecydowanie niższe niż do tej pory. Mogłem to sprawdzić dzięki temu że nie tak dawno przeprowadzałem ranking pożyczek 3-miesięcznych oraz pożyczek z 6-miesięcznym okresem spłaty i w porównaniu do tamtych wyliczeń, obecne raty pożyczek wychodzą zdecydowanie taniej.

Dłuższy okres spłaty – Zmieniło się i pod tym kątem. Do tej pory okres spłaty mógł sięgać maksymalnie 12 miesięcy. Obecnie wraz z zwiększoną kwotą dostępnych pożyczek uległ zmianie również maksymalny okres spłaty pożyczki, który może sięgnąć nawet 24 miesięcy.

Kto ma szansę na uzyskanie pożyczki w Zaplo? Pod tym kątem dużo się nie zmieniło a właściwie nie zmieniło się nic. Konieczny warunek do spełnienia to ukończone 21 lat, brak zadłużeń w rejestrach dłużników oraz BIK, stałe miejsce zamieszkania oraz aktywne konto bankowe. W większości przypadków do uzyskania pożyczki wystarczą nam dane z dowodu osobistego, ale w niektórych przypadkach (szczególnie w przypadku wnioskowania o większe kwoty pożyczek) może być potrzebny dodatkowy dokument, który będzie potwierdzał uzyskiwane przez nas dochody.

Czytaj również

3 Opinie
  1. Zdecydowanie jedna z najbardziej korzystnych ofert jeśli mamy na myśli pożyczki pozabankowe online. Firma zwiększyła również maksymalny okres spłaty pożyczki i teraz można uzyskać pożyczkę nawet na 36 miesięcy. Duży atut firm to szybki proces przyznania pożyczki i przelew na konto.

  2. No teraz Zaplo pożyczy nawet więcej ponieważ w ostatnich dniach zwiększyli kwoty pożyczek do 15 000 zł. Nadal można u nich uzyskać pożyczki bez zaświadczeń i całkowicie przez internet. Łatwa a zarazem nie droga pożyczka internetowa bez dodatkowych i skomplikowanych formalności.

  3. (4/5)

    Polecam, jeśli komuś odrzucono wniosek w banku. W Zaplo zapłacimy nie wiele więcej za pożyczkę, a przy tym uzyskamy ją znacznie szybciej i bez wychodzenia z domu. Niestety większe pożyczki, takie jak 10 000 zł mogę być nieco bardziej kosztowne w spłacie.

Oceń:*