Ranking Pożyczek Pozabankowych – Wrzesień 2020

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Wśród firm udzielających pożyczek pozabankowych ze spłatą w ratach miesięcznych, w ostatnich tygodniach nie dało się odczuć większych zmian. Znacznie większe ożywienie można było zaobserwować na rynku krótkoterminowych chwilówek. O czym zresztą informowaliśmy w opublikowanym ostatnio rankingu chwilówek.

Szukając pożyczki ratalnej poza bankiem, raczej nie mamy co liczyć na to, że uda nam się ją uzyskać łatwiej niż tradycyjny kredyt gotówkowy online w banku. Procedury w obu przypadkach wyglądają podobnie. Sprawdzana jest historia kredytowa klienta, zarówno za pośrednictwem bazy BIK jak również w bazach dłużników. Oceniana jest również jego zdolność kredytowa. Różnica może polegać jedynie na tym, że przy niskiej zdolności kredytowej (czyli niskich dochodach), bank całkowicie odrzuci wniosek o kredyt. Podczas gdy firma pożyczkowa będzie mogła nam zaproponować jakąś niższą kwotę pożyczki.

Jaka pożyczka pozabankowa we wrześniu ‘2020?


Szukając pożyczki pozabankowej z niską zdolnością kredytową, można zwrócić uwagę na oferty trzech firm pożyczkowych. Każda z nich akceptuje dochód miesięczny poniżej najniższej krajowej, jednak nie niższy niż 800 zł netto. Warunkiem otrzymania pożyczki jest jednak brak jakichkolwiek zadłużeń widocznych w takich bazach jak BIK, KRD czy BIG Infomonitor.

Jedną z najbardziej elastycznych pożyczek posiada firma Provident. Jeśli chcemy uzyskać pożyczkę całkowicie przez internet to możemy skorzystać z propozycji pożyczki wynajmowanej lub samoobsługowej. Maksymalna wysokość pożyczki w obu przypadkach to 4000 zł z okresem spłaty 5 miesięcy. Znacznie większe kwoty pożyczek, ponieważ nawet do 15 000 zł, oferowane są w ramach pożyczki dopasowanej. Tutaj mamy do wyboru spłatę w ratach tygodniowych lub miesięcznych. Maksymalny okres spłaty w przypadku tej opcji to 24 miesiące lub 104 tygodnie.

Na pożyczkę przy niższej zdolności kredytowej, możemy również liczyć w firmie ProFimo w przypadku której, maksymalna kwota pożyczki wynosi 2500 zł a okres spłaty 18 miesięcznych rat. Aasa natomiast ma do zaoferowania pożyczki w wysokości nawet do 15 000 zł z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 36 miesięcy. W ramach oferty możemy skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, w ramach którego chronione jest nasze życie jak i zdrowie, a ponadto możemy skorzystać z wakacji od spłaty rat.

Czytaj również

Oceń: