Ranking Pożyczek Pozabankowych – Październik 2017

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Podczas ostatniej rozmowy z moim znajomym, poruszyliśmy temat kosztów pożyczek pozabankowych. Porównaliśmy jak drogie w spłacie były pożyczki pozabankowe na przełomie lat 1990/2000 a jakie są obecnie. Tak się złożyło, że obaj w tamtych czasach musieliśmy się ratować tego rodzaju pożyczką. Poznaliśmy więc doskonale realia pożyczania w tamtych czasach i tych obecnych.

Niższy koszt pożyczek pozabankowych to nie jedyny atut dzisiejszych czasów. Równie duże znaczenie ma również czas realizacji takich pożyczek. Kiedyś na zwykły kredyt gotówkowy w banku musieliśmy czekać dobre kilka dni. Dzisiaj zarówno popularną chwilówkę, jak również pożyczkę ratalną możemy mieć na swoim koncie w przeciągu kilkudziesięciu minut od chwili złożenia wniosku. Dzisiaj tradycyjnie przedstawię Wam te najbardziej korzystne oferty pożyczek – zarówno pod względem kosztów, jak również czasu oczekiwania na pożyczkę.

1. WONGA

Wonga to mój zdecydowany faworyt i jedna z tych firm, które najczęściej przewijają się przez moje rankingi pożyczek pozabankowych. Ich oferta jest kusząca z kilku względów. Ten który nas dzisiaj najbardziej interesuje to oczywiście niski koszt pożyczek. W Wondze właśnie taki znajdziemy ponieważ firma posiada najbardziej korzystne oprocentowanie pożyczek wśród firm pożyczkowych. Choć jeszcze nie dawno można u nich było pożyczyć nie więcej jak 3000 zł, to teraz oferta firmy jest dosyć bogata. Stali klienci Wongi mogą liczyć na maksymalny pułap pożyczek sięgający kwoty 10 000 zł.

Kolejny mocny punkt oferty to pożyczki krótkoterminowe, szczególnie ta oferta która skierowana jest do nowych klientów firmy. Jeśli będziemy zainteresowani pożyczką 30-dniową to możemy ją wziąć całkowicie za darmo. W ofercie dostępna jest również pożyczka 60-dniowa której koszt to jedyne 10 zł. Z oferty firmy mogą skorzystać osoby które ukończyły 18 lat, posiadają dowód osobisty oraz nie posiadają zadłużeń w spłacie innych kredytów oraz pożyczek.

2. EFINO

Kolejna z moich propozycji szybkich a zarazem nie drogich w spłacie pożyczek pozabankowych to oferta firmy Efino. Jest to stosunkowo nowa propozycja, która pojawiła się w przeciągu ostatnich kilku miesięcy. W przypadku nowych klientów Efino umożliwia uzyskanie pożyczki w wysokości do 6000 zł. Natomiast osoby które będą zainteresowane skorzystaniem z kolejne pożyczki, będą mogły starać się o uzyskanie pożyczki do 10 000 zł. Okres spłaty pożyczki może zostać rozłożony na określoną ilość rat, nie mniejszą niż 3 miesiące i nie większa jak 24 miesięczne raty. Oczywiście im krótszy okres spłaty pożyczki wybierzemy, tym będziemy mogli liczyć na niższe koszty pożyczki.

Dla kogo pożyczka w Efino? Pożyczka dostępna jest dla osób które posiadają ukończone 21 lat oraz posiadają stałe źródło dochodu.

3. ZAPLO

Ta nazwa powinna być znana tym osobom, które obserwują moje rankingi pożyczek, ponieważ dosyć często gości na ich łamach. Podobnie jak u większości firm udzielających pożyczek pozabankowych z ratą miesięczną, maksymalny limit pożyczek wynosi 10 000 zł. Oferta różni się na pewno tym, na tle innych firm że maksymalny okres spłaty pożyczki może sięgać nawet do 36 miesięcy. Oczywiście koszt pożyczki w przypadku tak długiego okresu spłaty będzie proporcjonalnie wyższy i musimy zdawać sobie z tego sprawę. Zaplo zresztą umożliwia w prosty sposób oszacowanie kosztów pożyczki. Wystarczy że podamy jakiej kwoty pożyczki potrzebujemy oraz jaka wysokość raty będzie dla nas do zaakceptowania. Główny warunek uzyskania pożyczki za pośrednictwem Zaplo to ukończone 21 lat oraz brak zadłużeń w bazach dłużników oraz BIK.

4. PROVIDENT – pożyczka samoobsługowa

Oferta Providenta również może zagościć w gronie najbardziej korzystnych pożyczek pozabankowych, a przy tym jako pożyczka dostępna na wyciągnięcie ręki. Pod warunkiem jednak że mówmy o pożyczce samoobsługowej, specjalnej ofercie firmy. Jest to pożyczka internetowa Providenta, pożyczka dostępna całkowicie przez internet i najtańsza spośród ofert pożyczkowych tej firmy. Skorzystać z niej mogą wyłącznie te osoby, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową, a przy tym nie mają zadłużeń w spłacie innych kredytów oraz pożyczek, również tych bankowych. Pożyczka samoobsługowa może być udzielona w kwocie od 300 do 15 000 zł, z okresem spłaty od 3 do 24 miesięcy. Pożyczka dostępna jest dla osób od 18 roku życia.

5. RAPIDA MONEY

Oferta całkowicie różniąca się od wszystkich wcześniej przedstawionych ofert. Jest to jedyny dostępny kredyt dla osób zadłużonych, który na dzień dzisiejszy mogę polecić w tym rankingu. Nie jest to żadna pożyczka hipoteczna, do której konieczne jest zabezpieczenie w postaci nieruchomości ani też droga w spłacie pozabankowa pożyczka gotówkowa. Jest to produkt ściśle skierowany do osób posiadających zadłużenia, zarówno komornicze, w bazach BIK czy rejestrach dłużników. Choć o pożyczkę może wnioskować osoba z trudną historią kredytową, to do jej uzyskania potrzebna jest jeszcze osoba która będzie gwarantem pożyczki. W ramach oferty Rapida Money możemy uzyskać nawet do 25 000 zł z okresem spłaty w 12, 24, 36 lub 48 miesięcznych ratach. Oczywiście najkorzystniejsze w spłacie będą pożyczki z najkrótszym dostępnym okresem spłaty.

Czytaj również

Oceń:*