Ranking Pożyczek Pozabankowych – Maj 2020

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Szanse na uzyskanie pożyczki lub kredytu nadal mają głównie te osoby, które posiadają nie naganną historią kredytową i odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Zaostrzone w ostatnich miesiącach kryteria przyznawania pożyczek, mają bezpośredni związek z panująca w Polsce epidemią koronawirusa Covid-19.

Zarówno banki jak i firmy pożyczkowe w ostatnim czasie zwiększyły scoring kredytowy dla swoich klientów. W związku z tym, uzyskanie dodatkowej pożyczki w wielu przypadkach może być znacząco utrudnione. Większość osób którym bank odmówił udzielenia kredytu, bardzo często wybierała oferty firm pożyczkowych. W obecnej sytuacji, nie jest to jednak już takie proste jak dotychczas. Na unormowanie się tej sytuacji, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Takie firmy jak Wonga, Monedo czy Provident nadal udzielają pożyczek. Jednak procent udzielonych pożyczek jest znacznie mniejszy niż miało to miejsce przed epidemią.

Gdzie największe szanse na pożyczkę pozabankową?

Szukając pożyczki ratalnej poza bankiem, warto spróbować sił w takich firmach jak Bancovo czy Smartney (oferta dostępna dla osób od 25 lat). Te firmy mogą spojrzeć na naszą zdolność kredytową nieco łagodniejszym okiem aniżeli udzielające kredytów banki. Można również zapoznać się z ofertą pożyczki gotówkowej Fit oferowanej przez Kasy Stefczyka. Ta oferta dostępna jest jednak wyłącznie dla osób powyżej 30 roku życia.

Szeroką ofertę pożyczek przez internet uruchomiła w ostatnim czasie firma Provident. Stanowią je pożyczka wynajmowana (z niskim miesięcznym zobowiązaniem) oraz pożyczka samoobsługowa (szybkie pożyczki udzielane online). W ramach tych pożyczek można uzyskać nawet do 20 000 zł z okresem spłaty do 48 miesięcy. Podobną ofertę znajdziemy również za pośrednictwem Monedo, specjalizującej się w udzielaniu szybkich pożyczek gotówkowych przez internet.

Z kolei jedną z najtańszych pożyczek pozabankowych znajdziemy w ofercie firmy Wonga. Tutaj jednak wymagania w przypadku osób ubiegających się o pożyczkę, są niemal podobne jak w banku. Firma nie udziela pożyczek osobom, które posiadają jakiekolwiek opóźnienia w płatnościach. Aktualnie maksymalna wysokość pożyczki to 10 000 zł z okresem spłaty do 36 miesięcy.

Czytaj również

Oceń: