Ranking Pożyczek Pozabankowych – Kwiecień 2020

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W kwietniu 2020 roku oferta pożyczek pozabankowych mocno zmieniła swój tor. Z jednej strony mamy nową ustawę antykryzysową, która drastycznie wpłynęła na część firm z sektora pozabankowego. Do tego stopnia że postanowiły wycofać się z rynku. Natomiast te firmy które pozostały, zaostrzyły swoje kryteria względem pożyczkobiorców. Efektem czego uzyskanie pożyczki przez najbliższy czas, może być nieco utrudnione.

Na rynku finansowym co prawda nadal mamy takie firmy jak Provident, Monedo czy Wonga. Są to firmy, które bez wątpienia cieszą się największą popularnością na rynku pożyczek pozabankowych. Firmy te mają również nie naganną opinią, wynikającą głównie z możliwości uzyskania pożyczki online w błyskawiczny i nie skomplikowany sposób. Ponadto od 1 kwietnia, koszty pożyczki w tych firmach są jeszcze niższe niż były do tej pory. Na co wpływ miała wprowadzona tarcza antykryzysowa. Niestety, nie wszyscy się o tym przekonają, ponieważ nie każdy będzie miał szanse uzyskania pożyczki w tych firmach. Podobnie zresztą jak w bankach. Które w większości przypadków również podwyższyły scoring, w związku z trwającą epidemią.

Gdzie mam największe szansę na pożyczkę?

Jeśli nie uda nam się uzyskać pożyczki w banku, możemy oczywiście próbować złożyć wniosek w takich firmach jak Provident. Wonga czy Monedo. Jeśli jednak nie cechujemy się dobrą zdolnością i historią kredytową, to bardzo możliwe że nasz wniosek o pożyczkę zostanie odrzucony. Ciekawą alternatywą zarówno dla banków, jak i czołowych firm pożyczkowych może okazać się oferta Smartney. Firma ta jest częścią Grupy Oney Bank działającej w 11 krajach. I to już od ponad 35 lat. Ich oferta łączy w sobie główne atuty kredytów bankowych (np. niskie koszty pożyczki) z najlepszymi cechami firm pożyczkowych (formalności przez internet i szybka obsługa).

Osoby, które nadal będą miały problemy z otrzymaniem potrzebnego finansowania możemy polecić ofertą Bancovo. Za ich pośrednictwem mamy szansę uzyskać zarówno kredyt w banku. Jak również pożyczkę, w sytuacji gdy bank odrzuci nasz wniosek o kredyt. Firma pomoże nam uzyskać potrzebne pieniądze, również w momencie kiedy będzie to stanowiło dla nas istotny problem np. z powodu nie najlepszej zdolności, czy drobnych opóźnień w spłacie innych zobowiązań finansowych.

Czytaj również

Oceń: