Ranking Pożyczek Pozabankowych – Czerwiec 2020

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Próbujesz pozyskać dodatkową gotówkę ale bez większego powodzenia? Zawsze na naszych łamach powtarzamy, że jeśli nie możesz uzyskać pieniędzy drogą bankową, warto szukać alternatywnych rozwiązań. Taką alternatywą w wielu przypadkach, mogą okazać się pożyczki pozabankowe.

Niestety obecna sytuacja w której wszyscy się znaleźliśmy, a ma bezpośredni związek z epidemią koronawirusa, nie wpływa zbyt dobrze na proces udzielanie kredytów i pożyczek. Większość instytucji finansowych ograniczyła ich udzielanie i kieruje swoje usługi głównie do tych osób, które charakteryzują się w pełni pozytywną historią oraz nie naganną zdolnością kredytową. Oznacza to, że duża część osób ma znacznie mniejsze szanse na uzyskanie dodatkowego finansowania. I ta sytuacja dotyczy zarówno kredytów udzielanych przez banki, jak również firm udzielających pożyczki pozabankowe.

W których firmach po pożyczkę pozabankową?

Jeśli przyjrzeć się firmom udzielającym pożyczki pozabankowe, to część z nich albo zawiesiła udzielanie pożyczek albo znacznie zmodyfikowała swoje oferty. W każdym bądź razie, wszystkie z nich musiały dostosować oferowane usługi to nowych obostrzeń, które zostały ujęte w tarczy antykryzysowej. Mowa tu oczywiście o wprowadzonym maksymalnym limicie pozaodsetkowych kosztów dla kredytu konsumenckiego. Dotyczy to zarówno kredytów bankowych, krótkoterminowych chwilówek czy ratalnych pożyczek pozabankowych.

Szukając większej kwoty pożyczki pozabankowej warto zwrócić uwagę na oferty Monedo, Wonga czy Super Grosz. Te firmy nadal oferują pożyczki pozabankowe w wysokości nawet do 10 czy 15 000 zł. W przypadku tej ostatniej firmy, mamy największe szanse na uzyskanie pożyczki, jeśli nie udało nam się dostać kredytu w banku. Firma Super Grosz udziela pożyczek osobom które ukończyły 21 lat i uzyskują dochody, które umożliwiają spłatę rat pożyczki. Pożyczkę uzyskamy całkowicie przez internet, nawet jeśli nie posiadamy konta bankowego. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu czeku Giro, z którym będziemy mogli odebrać pożyczkę bezpośrednio w najbliższej placówce pocztowej.

Wniosek o pożyczkę pozabankową możemy złożyć również w firmie Provident, która już od ponad 20 lat udziela pożyczek pozabankowych na krajowym rynku finansowym. Za pośrednictwem pożyczki samoobsługowej, możemy otrzymać pożyczkę całkowicie przez internet i bez wychodzenia z domu.

Czytaj również

Oceń: