Pożyczka bez BIK na raty miesięczne

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

12 udostępnij na FB

Jeszcze do nie dawna, większość firm weryfikowała swoich klientów za pośrednictwem rejestrów dłużników. Takich jak choćby Krajowy Rejestr Długów czy Erif. Bazy BIK (Biuro Informacji Kredytowej) były do tej pory dostępne wyłącznie dla banków. Mogły one za ich pośrednictwem sprawdzić, czy klient posiada jakieś zadłużenia lub opóźnienia w spłacie kredytów. Dostęp do takiej bazy obecnie mają również niektóre firmy pożyczkowe. Co może niektórym osobom utrudnić uzyskanie pożyczki.

Swego czasu większość osób, którym nie udało się uzyskać kredytu w banku z powodu nie najlepszej historii w bazach BIK, kierowała swe kroki w stronę firm pożyczkowych. Teraz taka operacja nie zawsze będzie miała szansę powodzenia. Głównie z racji tego, że co raz więcej firm weryfikuje historię kredytową swoich klientów za pośrednictwem bazy BIK. Jeśli dobrze poszukamy, znajdziemy taką informację na stronach internetowych takich firm jak choćby Vivus, Wonga czy Zaplo. Sporą trudnością może okazać się znalezienie firmy, w której dostępna byłaby oferta pożyczka bez BIK na raty miesięczne.

Choć każda z wymienionych firm przeprowadza weryfikację klientów za pośrednictwem wspomnianej bazy. To opóźnienie widoczne z poziomu bazy BIK, nie musi wcale oznaczać odrzucenia wniosku o pożyczkę. Jest to tylko jeden z czynników, branych pod uwagę przy udzielaniu pożyczki. Negatywna historia kredytowa w BIK może więc mieć wpływ na ogólną ocenę naszej zdolności kredytowej. Jednak nie będzie to podstawowy czynnik, na bazie którego firma podejmie decyzję o udzieleniu nam pożyczki. Informacja o opóźnieniu w spłacie kredytu może znajdować się w bazie BIK nawet przez 5 lat. Licząc od momentu zakończenia spłaty kredytu. A wiadomo, że przez tak długi okres czasu, historia kredytowa klienta mogła się znacznie poprawić.

Pozabankowe Pożyczki bez BIK na raty

Uzyskanie pożyczki bez weryfikacji w BIK nie powinna być jednak aż tak skomplikowana. Po pierwsze, nie wszystkie firmy udzielające pożyczek pozabankowych na raty miesięczne, dokonują weryfikacji w bazach BIK. Zdecydowana większość tego rodzaju firm, weryfikuje swoich klientów w rejestrach dłużników. Za pośrednictwem takich baz Krajowy Rejestr Długów czy Erif (wcześniej Kruk). Dlatego jeśli nasze dane znajdują się w tych bazach, możemy mieć znacznie większy problem z uzyskaniem kredytu online w banku czy nawet pożyczki pozabankowej.

Do takich baz możemy trafić w sytuacji, jeśli posiadamy znaczne opóźnienia w spłacie rachunków telefonicznych, faktury za internet czy telewizję kablową. Znacznie łatwiej jest jednak pozbyć się zadłużenia z takich baz. O ile informacja w BIK może znajdować się w bazie, nawet przez 5 lat od momentu zamknięcia zobowiązania kredytowego, to informacja o zadłużeniu z bazy dłużników może zniknąć nawet w ciągu 14 dni od momentu spłaty zadłużenia. Dlatego też, pożyczka bez BIK na raty zawsze będzie łatwiej dostępna za pośrednictwem firmy pożyczkowej, aniżeli za pośrednictwem banku.

W których firmach będzie dostępna pożyczka bez BIK na raty?

Najłatwiej sprawdzić to, weryfikując informację na poszczególnych stronach internetowych firm udzielających pożyczek. Każda z takich firm, informuje na swoich stronach o warunkach jakie należy spełnić, aby uzyskać za ich pośrednictwem pożyczkę. Poza określonym wiekiem czy wymaganymi dokumentami, powinna tam być podana również informacja o tym, w jakich bazach firma przeprowadza weryfikację pożyczkobiorców. Wśród nich mogą znajdować się takie nazwy jak BIK, BIG, KRD, ERIF czy CRRiU. Z naszego doświadczenia wynika, że firmy udzielające pożyczki pozabankowe czy chwilówki, najczęściej weryfikują bazy KRD, ERIF, czasami również BIG Infomonitor. Większość tego typu firm pożyczkowych udziela pożyczek całkowicie przez internet i bez konieczności wychodzenia z domu.

Istnieją jednak również takie firmy, dla których informacja o pożyczkobiorcy zaczerpnięta we wspomnianych wyżej bazach, będzie najmniej istotna. Dla tych firm, znacznie ważniejsze będą inne czynniki wedle których będą mogły nam udzielić pożyczki na raty bez bik. Mowa tu oczywiście o pożyczkach dla zadłużonych, które udzielaną są bez konieczności przeprowadzania weryfikacji w bazach BIK czy KRD.

Najlepszym przykładem firmy udzielającej tego rodzaju pożyczek, może być oferta Rapida Money. Firma udziela wysokich pożyczek bez BIK na raty miesięczne, których wysokość może sięgać nawet 25 000 zł. Do jej uzyskania nie jest konieczna pozytywna historia kredytowa. Tutaj do otrzymania pożyczki, będzie ważniejszy zupełnie inny czynnik. Niezbędnym elementem do otrzymania pożyczki bez biku na raty w Rapidzie jest posiadanie gwaranta pożyczki czy druga, dodatkowa osoba która pomoże nam w jej uzyskaniu. Taka osoba powinna posiadać odpowiednią zdolność oraz historię kredytową. Z pomocą takiej osoby będziemy mieli szansę uzyskać finansową pomoc, nawet w najbardziej trudnych sytuacjach finansowych.

Czytaj również

12 Comments
 1. Prawda jest taka że w dzisiejszych czasach, tak na prawdę wszystkie firmy pożyczkowe weryfikują bazy BIK. Tylko że ocena punktowa w BIK nie dla wszystkich firm będzie równie ważna przy ogólnej ocenie kredytowej. Faktycznie w Rapidzie nawet przy całkowicie negatywnym BIK jest możliwe uzyskaniu pożyczki, bo tam jest dodatkowo wymagany gwarant pożyczki.

 2. Jak ktoś miał jakieś nie duże opóźnienia w BIK, to nie ma się za bardzo czym przejmować. Najważniejsze żeby w momencie składania wniosku o pożyczkę była dobra zdolność kredytowa oraz nie mieć zadłużeń które będą widoczne z bazach dłużników.

  • Zgadza się, przeważnie dotyczy to opóźnień w spłacie kredytów, które przekroczyły 30 dni. Jeśli więc spóźniliśmy się ze spłatą kilka czy kilkanaście dni to nie będziemy przez to posiadać negatywnego BIK i nie będzie to problemem na drodze do uzyskania pożyczki.

 3. A jeśli opóźnienia w BIK nie były duże, jednak stanowiło to problem w udzieleniu kredytu przez bank? Firma pożyczkowa nie będzie miała z tym problemu, bo chyba te pożyczki bez bik to już raczej mało która firma udziela?

  (4/5)
 4. Jeśli wydaje wam się, że któraś firma udziela pożyczki bez BIK na raty, to muszę Was niestety zasmucić. Teraz już większość firm weryfikuje te bazy, i robi to najczęściej przez bazy BIG Infomonitora. Choć prawdą jest, że nie dla wszystkich firm jest to jakaś znacząca informacja przy udzielaniu pożyczek.

  (3/5)
  • Otstanio scoring firm pożyczkowych poszedł trochę w górę, więc nie pomaga to niestety w uzyskaniu pożyczki w sytuacji gdy bank odrzucił wniosek z powodu negatywnej historii kredytowej w BIK. Jedyną opcją którą znam jest pożyczka bez bik na raty w firmie Rapida Money, pod warunkiem że posiadamy gwaranta pożyczki, która zabezpieczy spłatę rat pożyczki, w sytuacji gdy nie będziemy w stanie jej spłacać.

   (5/5)
   • Moim zdaniem trzeba się do tego przyzwyczaić, że nie we wszystkich firmach będzie łatwo o pożyczkę. Tym bardziej jeśli szuka się pożyczki na raty bez bik, wtedy niestety nie pozostaje nam zbyt dużo ofert do wyboru.

 5. Co raz trudniej tego typu pożyczki bez BIK uzyskać, ponieważ spośród tych firm które znam, wszystkie udzielają pożyczek z weryfikacją w bazach. Teraz już niestety trudno od tego uciec.

  (3/5)
  • Są alternatywy w postaci firm udzielających pożyczki pozabankowe pod gwaranta np. Rapida Money, tylko że wtedy to właśnie ta druga osoba powinna posiadać dobrą zdolność/historię kredytową. Ogólnie to rozwiązanie się sprawdza się ktoś nie może uzyskać potrzebnej pożyczki czy kredytu, właśnie z powodu BIK czy baz dłużników.

   (5/5)
   • Owszem są, ale w tym wypadku trzeba dokładnie sprawdzić koszty takiego rozwiązania, bo może okazać się, że będziemy mieli do spłaty drugie tyle. Pożyczka bez BIK na raty to bardzo często drogie w spłacie rozwiązanie.

    (3/5)
 6. Teraz już mało która firma nie sprawdza BIKu kredytobiorcy. To zbyt ryzykowne by udzielać kredytu osobie, która być może ma zadłużenia w spłacie innych kredytów. Można coś takiego uzyskać ale jak ma się jakieś dodatkowe zabezpieczenie np. hipotekę.

  (3/5)
 7. Kiedyś jeszcze była dostępna taka oferta jak Rapida Money i można było takie pożyczki na raty bez BIK uzyskać. Teraz to niestety niemal nie realne, szczególnie jeśli w planie mamy pożyczyć większa kwotę.

  (3/5)

Oceń: