Masowe zwolnienia w Tesco!

Pracę może stracić ponad dwa tysiące osób

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

Ponad dwa tysiące zwolnień w sieci supermarketów Tesco. Redukcja miejsc pracy ma zajść między 22 sierpnia, a 31 października. Taką informację podała firma Tesco Polska. Zobacz, dlaczego brytyjski gigant planuje masowe zwolnienia.

Bezpośrednie przyczyny zwolnień

Główną przyczyną jest zamknięcie czterech hipermarketów, które znajdują się w Rzeszowie, Żarach, Gliwicach oraz Tychach. Redukcja zatrudnień jest spowodowana zmianami struktur organizacyjnych sklepów i zawężeniem oferty.

Prezes Tesco tłumaczy, że sklepy zmieniają się wraz z oczekiwaniami polskich klientów. W tym momencie na rynku detalicznym obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na mniejsze formaty sklepów. Zmniejsza się liczba osób kupujących w hipermarketach.

Co z pracownikami?

Przypominamy, że brytyjski gigant już od dłuższego czasu borykał się z problemami finansowymi. Pod koniec stycznia mogliśmy usłyszeć o planach na likwidację aż 32 nierentownych sklepów!

Firma zapewnia, że dąży do minimalizacji liczby osób, które zostaną zwolnione. Wszystkim pracownikom, którzy utracą etat, Tesco oferuje wsparcie w postaci spotkań informacyjno – doradczych.

Dzięki redukcji ilości sklepów Tesco najprawdopodobniej umocni się pozycja obecnych gigantów. Dane udostępnione przez Ministerstwo Finansów mówią jasno. Jeronimo Martins z siecią sklepów Biedronka nadal na czele. W ubiegłym roku ich przychód wyniósł 51,2 miliarda złotych! Na drugim miejscu był Lidl z przychodem 16,2 miliarda.

Czytaj również

Oceń: