Lokata Happy 4% w Idea Banku

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

2 udostępnij na FB

Pamiętam jak jeszcze przed kilkoma laty banki zachęcały do założenia lokaty, z nawet 6-procentową stawką oprocentowania w skali roku. Dzisiaj spotkać ofertę lokaty z oprocentowaniem w wysokości choćby 4 procent, graniczy niemal z cudem. Owszem, takie oferty pojawiają się od czasu do czasu. Jednak najczęściej, są to lokaty krótkoterminowe np. na okres 3 miesięcy. Taką propozycję włączył u siebie właśnie Idea Bank.

Lokata Happy 4% w Idea Banku – wysoki procent

Lokata Happy z oprocentowaniem 4% dotyczy jednak wyłącznie nowych klientów. Którzy nie są jeszcze związani z Idea Bankiem, a więc nie mają u nich założonego konta. Bądź też lokaty terminowej, jak również innego produktu finansowego. Jest to lokata zakładana tylko na 3 miesiące. Jednak co przemawia na pewno na plus – nie jest przy tym wymagane otwieranie dodatkowego konta w Idea Banku. Ograniczenie dotyczy również środków które mogą być zgromadzone na lokacie. Obejmuje kwoty od 1000 zł do maksymalnie 10 000 zł. Jeżeli jednak jesteśmy zainteresowani ulokowaniem większej gotówki na lokacie, to możemy wybrać bliźniaczą ofertę..

Lokaty Happy Plus dla środków do 100 000 zł. Jest to również lokata zakładana na 3 miesiące, jednak już z nieco mniejszym oprocentowaniem które wynosi 3,25% w skali roku. W przypadku tej opcji, również nie jest wymagane otwieranie dodatkowego konta bankowego. Ani też korzystanie z innych produktów finansowych w Idea Banku. Podobnie jak w przypadku tradycyjnej lokaty Happy, oferta skierowana jest wyłącznie do nowych klientów banku.

Mimo że obie propozycje lokaty posiadają ograniczenia, to moim zdaniem jest to ciekawa oferta w dobie bardzo niskich stawek oprocentowania dla lokat terminowych. Z oferty można skorzystać całkowicie zdalnie. A więc każdą z lokat możemy założyć przez internet i bez udawania się w tym celu do placówki banku.

Czytaj również

2 Comments
  1. Lokowanie własnej kasy w banku to kwestia jego wiarygodności. Warto porozglądać się za ofertą dającą maksymalny zysk. Nie idziemy do pierwszego lepszego banku po drodze, raczej do polecanego przez branżową literaturę. Dość mocno w komentarzach stoi Getin z różnorodną ofertą.

  2. Lokata Happy jest ciekawa propozycja dla osob, ktore planuja zaczac oszczedzac. Jest to depozyt samodzielny, ktory zalozysz bez koniecznosci korzystania z dodatkowych produktow nie musisz nawet posiadac konta osobistego w Idea Banku.

Oceń: