Lokata 5% Meritum Bank

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

0 udostępnij na FB

W ostatnich dniach da się zauważyć stopniowy wzrost oprocentowania lokat terminowych. Po dosyć chłodnych miesiącach w temacie oprocentowania lokat, przychodzi trochę ocieplenia. Da się już zauważyć oferty lokat 4% a nawet 5%. Do tych ostatnich dołączyła lokata Start 5% w Meritum banku.

Aby jednak otworzyć wspomnianą lokatę Start 5% będziemy musieli otworzyć również konto osobiste w Meritum Banku. A konkretnie Proste Konto Osobiste. Samej lokaty niestety nie będziemy mogli otworzyć.

Lokata z 5% oprocentowaniem

Kiedy założone konto będzie ono już aktywne, wystarczy że zalogujemy się do naszego konta za pośrednictwem internetu i w opcjach wybierzemy Lokatę Start w zakładce Lokaty.

Co ważne – zakładane konto jest bezpłatne w prowadzeniu. Jego założenie nie wiąże się z dodatkowymi opłatami. Będzie ono bezpłatne bez spełniania dodatkowych warunków ze strony banku. Za 0 zł zostanie nam wydana również karta debetowa. Z której również bez opłat będziemy mogli korzystać. Pozostałe opcje jak wypłaty z bankomatów na terenie Polski oraz przelewy krajowe również są bezpłatne.

Czas wspomnieć coś o samej lokacie. Możemy na niej ulokować środki w wysokości od 1000 zł do 10 000 zł. Na okres 2 miesięcy, ponieważ na taki czas otwierana jest Lokata Start 5%. Po 2 miesiącach pieniądze z lokaty przelewane są nasz rachunek w Meritum banku. Oprocentowanie na lokacie to równe 5% w skali roku.

Oferta może się wydawać interesująca. Tym bardziej że oprocentowanie lokaty jest stosunkowo wysokie a przy tym koszty utrzymania konta zerowe. Nie da się jednak nie zauważyć, że lokata ta, to głównie chwyt reklamowy mający przyciągnąć nowych klientów do Meritum Banku.

Jeśli bez opłat to wydaje mi się że warto tę lokatę polecić bo czemu by nie skorzystać.

Co aktualnie dzieje się z Meritum Bank?

30 czerwca 2015 roku Meritum Bank łączy się z Alior Bank, a fuzja zostaje potwierdzona sądowym wpisem w KRS. Tym samym, wszystkie produkty finansowe założone w Meritum Bank zostały automatycznie przeniesione do Alior Banku. W ofercie Alior Bank znajduje się kilka ofert lokat terminowych i kont oszczędnościowych.

Czytaj również

Oceń: