Kredyt online na dowód

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

9 udostępnij na FB

Powszechnie wiadomo, że w firmach pożyczkowych można uzyskać dodatkową gotówkę na sam dowód i bez dodatkowych zaświadczeń. Niestety u większości tego typu firm, koszty pożyczek są stosunkowo wysokie. Bynajmniej w porównaniu do ofert bankowych. Dlatego właśnie, w tym artykule skupimy się na tych ofertach kredytów i pożyczek online na dowód. Które nie będą odstraszały nas wysokimi kosztami, już na samym starcie.

Czy faktycznie sam dowód osobisty wystarczy do tego, żeby uzyskać kredyt online w banku, czy firmie pożyczkowej? Jest to zależne od wielu czynników. Pierwsza podstawowa kwestia to instytucja, w której złożymy wniosek o taki kredyt czy pożyczkę. Choć wiele z nich zapewnia że udziela pożyczki czy kredyty na dowód. To później okazuje się jednak, że potrzebny jest jeszcze jakiś dodatkowy dokument. Najczęściej w postaci zaświadczenia o uzyskiwanych dochodach. Warto jednak nadmienić, że w ciągu ostatnich lat najbardziej popularnym dokumentem obok dowodu osobistego, niezbędnym do uzyskania kredytu stał się wyciąg z konta bankowego. Dzięki temu, nie musimy fatygować naszego prawodawcy wypełnieniem jakiegoś papierowego wniosku. Samodzielnie możemy pobrać taki dokument, tuż po zalogowaniu się na konto bankowe.

Kredyt na dowód w banku

Jeżeli nie interesuje nas bieganina po placówkach czy tracenie cennego czasu na zbędne formalności, to powinien nas zainteresować kredyt online na dowód. Tego rodzaju kredyt lub pożyczkę możemy uzyskać bez wychodzenia z domu. A co więcej, bez przedstawiania dodatkowych dokumentów. Musimy jednak uprzedzić, iż w przypadku banków, poza samym dowodem osobistym będzie nam potrzebny przynajmniej jeszcze jeden dokument. Nie koniecznie musi to być tradycyjne zaświadczenie o dochodach czy zatrudnieniu. Może to być tradycyjny wyciąg z konta bankowego. Który możemy pobrać samodzielnie, uprzednio logując się na konto bankowe, którego jesteśmy posiadaczem. Niektóre banki posiadają również gotowe systemy, w przypadku których wystarczy zalogować się na konto bankowe. Wówczas system samodzielnie zweryfikuje zdolność kredytową osoby, która złożyła wniosek o kredyt online.

Kwota kredytów udzielanych przez internet w bankach to najczęściej od 1000 do 20 000 zł. W większości przypadków to jednak zdolność i historia kredytowa klienta ma największy wpływ na maksymalną kwotę kredytu. Który będziemy mogli uzyskać w ten sposób. Jeśli interesują nas wyłącznie wysokie kredyty online na dowód, to powinniśmy posiadać stosunkowo wysokie dochody oraz brak zadłużeń i opóźnień w spłacie innych zobowiązań finansowych. Takich jak raty kredytów, rachunków czy faktur.

Kredyt online na dowód w firmie pożyczkowej

Drugą opcją pozyskania dodatkowej gotówki przez internet są firmy pożyczkowe. Za ich pośrednictwem również uzyskamy kredyt internetowy. Tyle że ten może okazać się nieco droższy w spłacie od tego bankowego. No ale taka już domena tego typu firm. Pożyczkę można u nich uzyskać łatwiej, ale nie zawsze równie korzystnie jak w banku. Jeśli jednak dobrze poszukamy, bez większych problemów, powinniśmy znaleźć takie oferty, których raty miesięczne pożyczki będą na dosyć zbliżonym poziomie co raty kredytu bankowego.

Najlepszym tego przykładem niech będą oferty takich firm jak Wonga, Zaplo czy Monedo. Których pożyczki nie wydają się specjalnie odstawać od ofert banków. Weryfikację kosztów możemy zresztą przeprowadzić na własną rękę. Wykorzystując do tego celu kalkulatory kredytowe, zamieszczone na stronach banków czy firm pożyczkowych, udzielających kredyt online na dowód. Wystarczy wprowadzić w nich kwotę kredytu oraz okres spłaty. A następnie poznamy dokładny, bądź też orientacyjny koszt kredytu. Wraz z wysokością raty miesięcznej, jaką przyjdzie nam płacić.

Tylko z dobrą historią kredytową

Nie dla wszystkich z nas, kredyt internetowy na dowód może okazać się dostępny na wyciągnięcie ręki. Jak już wspomnieliśmy na wstępie, największe szanse na jego uzyskanie będą miały osoby posiadające nie naganną historię kredytową. A przy tym posiadające określony dochód. Problem z uzyskaniem takiego kredytu będą miały natomiast osoby, posiadające różnego rodzaju zadłużenia. I mamy tutaj na myśli nie tylko opóźnienia związane ze spłatą rat kredytowych, o których informacja została ujęta w bazach BIK.

Równie duże problemy z uzyskaniem kredytu na dowód, zarówno w banku jak i firmie pożyczkowej, będą miały osoby posiadające zadłużenia w rejestrach dłużników. Takich jak Erif, Krajowy Rejestr Długów (KRD) czy BIG Infomonitor. Tutaj jedyną deską ratunkową może okazać się pożyczka dla zadłużonych w bazach. Którą jednak udziela nie liczne grono firm pożyczkowych. Są to najczęściej pożyczki, w ramach której główną rolę pełni poręczyciel lub gwarant pożyczki, którego historia i zdolność kredytowa jest tutaj kluczowa.

Czytaj również

9 Comments
 1. No dziś już jest znacznie łatwiej uzyskać kredyt na dowód przez internet, bo jeszcze do nie dawna było to jedynie hasło reklamowe. Hasło które przykuwało uwagę, a w rzeczywistości wiązało się ani tak z formalnościami załatwianymi w placówce. Dzisiaj w takich bankach jak Eurobank, mBank czy Getin bez większych przeszkód powinniśmy uzyskać kredyt online.

  (5/5)
  • Zgodzę się, bo jednak dużo łatwiej jest uzyskać kredyt internetowy niż było to wcześniej. Jeszcze przed kilkoma laty aby otrzymać kredyty online na dowód w bankach, trzeba było ani tak udać się do placówki w celu skompletowania formalności. Dziś już nie jest to konieczne.

   (4/5)
   • W firmach pożyczkowych tak, ale są bank w których nadal jest problem z uzyskaniem pożyczki przez internet. Na szczęście dzisiaj mamy dużą dostępność różnego rodzaju ofert, więc jest w czym wybierać.

    (4/5)
 2. Tak, kredyt na dowód ale nie dla wszystkich, bynajmniej jak złożymy wniosek w banku. Kiedyś poszedłem z marszu do banku, zachęcony hasłem pożyczki na dowód w telewizyjnej reklamie. Już chwile później okazało się jednak że będę musiał przynieść zaświadczenie o dochodach etc.

  (2/5)
  • Miałem tak samo, jak jeszcze zażądali jakichś dodatkowych dokumentów (bo prowadzę działalność) to olałem sprawę i złożyłem wniosek o kredyt na dowód przez internet w firmie udzielającej pożyczki pozabankowe. Pieniądze spłynęły do mnie na konto w niespełna godzinę 😉

   (5/5)
 3. Jeśli interesuje nas kredyt online na dowód i chcemy go uzyskać bez dodatkowych zaświadczeń, to tutaj chyba najlepiej sprawdzi się pożyczka internetowa. Jest łatwiej dostępna niż kredyt, i udziela je szerokie grono firm pozabankowych.

  (5/5)
 4. A czy poza samym dowodem osobistym, nie będą potrzebne jakieś dodatkowe dokumenty o dochodach. Bank chyba nie da wiary jeśli w oświadczeniu napiszę że zarabiam np. 10 tyś zł miesięcznie?

  (3/5)
  • W banku nie ma szansy na to że uzyskasz kredyt na oświadczenie. Może w nie licznych firmach pożyczkowych, jednak obecnie większość instytucji wymaga do uzyskania kredytu czy pożyczki, dodatkowego zaświadczenia o dochodach. W większości sytuacji powinien wystarczyć wyciąg z rachunku bankowego.

 5. Nie miałem większych problemów starając się uzyskać kredyty online na dowód w takich bankach jak Getin, BNP Paribas czy Alior Bank. Każdy z tych banków udziela kredytu zdalnie u bez potrzeby wychodzenia z domu.

  (5/5)

Oceń: