Krajowy Rejestr Długów

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

17 udostępnij na FB
Opinie Krajowy Rejestr Długów Opinie o Krajowym Rejestrze Długów

KRD czyli Krajowy Rejestr Długów – u niektórych instytucja budząca postrach, u niektórych wprost przeciwnie firma dzięki której wiele firm i przedsiębiorców odzyskało kwoty z faktur które w wielu przypadkach były już spisane na starty. My więc przyjrzymy się tej pozytywnej stronie działania KRD czyli odzyskiwaniu długów od dłużników.

Choć Krajowy Rejestr Długów nie zajmuje się bezpośrednio windykacją ponieważ tym zajmuje się współpracująca z nimi Kaczmarski Inkasso, to często samo ostrzeżenie o możliwości wpisania firmy do bazy dłużników działa jak płachta na byka w efekcie czego wiele firm reguluje swoje należności terminowo.

Na czym więc polega nawiązanie współpracy z Krajowym Rejestrem Długów i co my jako przedsiębiorcy na tym zyskujemy? Współpraca z KRD opiera się na umowie podpisywanej najczęściej na okres 12 miesięcy (z możliwością przedłużenia jeśli będziemy zadowoleni z dotychczasowej współpracy) opartej o abonament miesięczny. Ten abonament jest różny w zależności od tego co obejmuje nasza umowa.

Co zyskujemy z Krajowym Rejestrem Długów?

Podpisując umowę z KRD możemy odzyskać zarówno opóźnienia długoterminowe a więc z faktur wystawianych nawet przed kilkoma laty jak również tych obecnych a ponadto będziemy mieć większą pewność płatności z faktur wystawionych obecnie ponieważ będziemy mogli ją opieczętować pieczątką informującą o współpracy z KRD która jednocześnie daje informacje że w przypadku nie terminowych płatności informacja o zadłużeniu zostaje przekazana do KRD. Niby nic dużego ale działa to na większość firm dla których trafienie do baz dłużników to ostateczność.

W przypadku firm które zalegają nam z płatnościami a na które nie działają ostrzeżenia i pisma, stosowane są bardziej stanowcze kroki (pod warunkiem że obejmuje to pakiet z którego zdecydowaliśmy się skorzystać) w postaci wszystkich formalności związanych z windykacją i przeprowadzenia całego procesu do momentu całkowitego rozliczenia się z naszym dłużnikiem.

Co jeszcze daje nam korzystanie z usług KRD? Możemy dopisywać dłużników do bazy dłużników w KRD, sprawdzać informacje na temat kontrahentów z którymi zamierzamy podjąć współprace a więc uzyskać informacje czy wcześniej mieli jakieś problemy z płatnościami wobec swoich kontrahentów.

Nowością w ofercie KRD jest wezwanie do zapłaty Plus w ramach którego możemy odzyskać swoje pieniądze na koszt dłużnika, które powstało na bazie nowego prawa dla firm (ustawa o terminowych płatnościach zgodnie z art. 10 ust. 2 ustawy)

Zobacz opinie o KRD

Poniżej możesz zapoznać się z opiniami na temat firmy Krajowy Rejestr Długów (KRD).

Czytaj również

17 Opinie
 1. Zdecydowanie polecam KRD, firma godna zaufania. W razie problemu ze spłatą zobowiązań przez kontrahentów KRD czuwa nad twoimi finansami, nic samemu nie trzeba już kontrolować. Mi to bardzo ułatwiło prowadzenie biznesu.

 2. Bartek z Gdańska - branża marketingowa 21 stycznia 2017 at 20:40

  Jakiś rok temu nawiązaliśmy współpracę i musze przyznać, że na początku byłem sceptyczny. Nie sądziłem, że to mi pomoże w biznesie – program wziąłem na próbę, bo mój znajomy bardzo zachwalał KRD. Po tych miesiącach standardem w mojej firmie jest sprawdzanie każdego nowego kontrahenta przed podpisaniem zlecenia. To daje spokój i więcej czasu na rozwijanie biznesu. I o to chodziło!

  • Musiał Pan mieć bardzo mało zleceń, że macie na to czas. KRD to nic innego niż wyciąganie pieniędzy od takich naiwniaków, którzy podpisali z nimi umowę – też taki byłem, ale opamiętałem się jak okazało się, że ich skuteczność jest w zasadzie żadna. Nie ma to jak osobiście jechać i załatwić sprawę.

   • sama prawda. placi sie często abonament i to zazwyczaj nie maly…. a skutecznosc 0. pol roku ciagneli jedna sprawe… i niepowodzenie. niby negocjatorzy dzwonili etc do kontrahenta ale jakos logów do sprawy i wykonanych czynnosci sci nie moga wyslac bym widzial czy cokolwiek robili…

    (5/5)
 3. Mirosław Jonkisz 2 lutego 2017 at 20:29

  Przede wszystkim uczciwość. Dlatego korzystam z KRD i sprawdzam potencjalnych współpracowników. Duża oszczędność czasu i pieniędzy. Ja sam zawsze staram się żeby wszystko było profesjonalnie i tego tez oczekuję od innych.

 4. Takie czasy że lepiej sprawdzić firmy z którymi się chce współpracować czy biznesowo czy nawet prywatnie, np. biuro podróży. Daje to duży spokój. Wiesz, że firma jest zaufana i nie będziesz mieć jakiś nieprzyjemności. KRD fajne rozwiązanie.

  • a jakie to przydatne jak możesz sprawdzić siebie, przekonałem się o tym jak mi portfel ukradli. już miałem wizję zaciągniętych pożyczek na mój dowód, nic przyjemnego.a tak na stronie KRD jest opcja że można sprawdzić swoje zobowiązania. jak piszesz, daje to duży spokój.

 5. Bardzo przydatna baza przy prowadzeniu firmy. Sprawdzam u nich kontrahentów i jestem zadowolony z poziomu świadczobych usług.

 6. Narzędzie bardzo przydatne do sprawdzania kontrahentów i żeby wpisac oszusta jakiegoś jak nie płaci

 7. Przyznać muszę, że dobrze dyscyplinuje dłużników wpis u nich

 8. Andrzej 692 072 428 6 grudnia 2018 at 13:18

  Wmanewruja czlowieka w umowę od.której nie idzie nawet formalnie odstąpić…KRD nadaje sie tylko do delegalizacji i dawno powinno być cofnieta zgoda na jego dzialanie na rynku…

 9. Jesteśmy partnerem KRD oraz posiadamy certyfikat Rzetelnej Firmy i muszę przyznać, że kontrahenci dbają o terminowa płatność u nas w firmie. Tak więc w naszym przypadku to działa.

 10. Ja na przykład bez skrupułów wpisuje swoich dłużników. A co! Przecież umowę podpisały dwie strony – jedna pracę swoją zrobiła, a druga ma za nią zapłacić w ustalonym terminie. To wszystko jest naprawdę proste i zastanawiam się po co ludzie tak kombinują…

 11. Ja zawsze w bazie kontrahentów sprawdzam czy długów nie mają. Wszystko dobrze działa, jest niedrogo i raportów dużo przydatnych

  (5/5)
 12. Sprawdzam w KRD kontrahentów zawsze i jestem zadowolony ze współpracy.

  (5/5)
 13. sama prawda. placi sie często abonament i to zazwyczaj nie maly…. a skutecznosc 0. pol roku ciagneli jedna sprawe… i niepowodzenie. niby negocjatorzy dzwonili etc do kontrahenta ale jakos logów do sprawy i wykonanych czynnosci sci nie moga wyslac bym widzial czy cokolwiek robili…

  (1/5)
Oceń:*