Konto Bankowe Online

- gdzie założyć w 2021 roku?

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Karol Jaszewski

3 udostępnij na FB

W wielu bankach początek roku wiążę się z nowymi opłatami, które zostają wprowadzane w ramach rachunków osobistych. Szczególnie rok 2021 może zaskoczyć nas takimi dodatkowymi opłatami, które wprowadzą w najbliższym czasie. Lub już wprowadziły je niektóre spośród banków. Czy w takiej sytuacji możemy zamienić dotychczasowe konto osobiste na inne?

Zmiana rachunku bankowego może nastąpić w dowolnej chwili. Zakładając konto osobiste w banku, nie jesteśmy związani terminową umową jak w przypadku umowy dotyczącej telewizji kablowej czy Internetu. Dzięki temu, możemy niemal w dowolnej chwili rozwiązać umowę i zamknąć konto w banku. Szczególnie w momencie, gdy zauważymy że prowadzone konto wiąże się z co raz większymi opłatami. Większość banków oferujących konta bankowe przez internet, na samym początku oferuje bezpłatne prowadzenie rachunku i niemal zero opłat miesięcznych. Prędzej czy później, większość z takich banków które udostępniały nam darmowe konto, wprowadza dodatkowe opłaty. Niekiedy już po roku od otwarcia konta bankowego, niekiedy nieco później. Za co najczęściej trzeba dodatkowo płacić? Przeważnie dodatkowe opłaty obejmują kartę debetową, wypłaty z bankomatów. Może to być również dodatkowa prowizja od wykonanych przelewów.

Zmiana konta na tańsze w 2021 roku?

Z mojego doświadczenia wynika, że większość banków w których konto bankowe online początkowo jest w pełni darmowe. Z czasem ani tak staje się kontem za które trzeba płacić dodatkowe opłaty. Dlatego też, nie warto kierować się wyłącznie zerowymi opłatami przy poszukiwaniu konta osobistego. Lepiej poszukać takiego konta, które będzie wiązało się ze spełnieniem dodatkowych warunków. Takich, by utrzymać konto w pełni darmowe. W tym wypadku wygląda to tak, że bank nie pobiera od nas żadnych dodatkowych opłat ani opłaty miesięcznej. My natomiast musimy wywiązywać się z określonego warunku. A więc np. zasilić konto określonymi wpływami miesięcznymi, lub dokonać określonych transakcji bezgotówkowych za pomocą karty.

Nieco inaczej ta sytuacja będzie wyglądała w przypadku osób, które nie posiadają regularnych wpływów na konto i nie będą w stanie spełnić takich warunków. W ich przypadku warto poszukać sobie konta, które nie posiada opłaty miesięcznej. A uruchomienie konta nie wiąże się z koniecznością założenia karty. Niektóre z takich kont osobistych przedstawiliśmy w materiale – Konto bankowe bez stałych wpływów miesięcznych.

Konto Bankowe Online 2021 – nasze propozycje

Jednym z moim faworytów jeśli chodzi o tanie prowadzenia konta od wielu lat pozostaje mBank a konkretnie flagowe ich konto czyli internetowe eKonto. To konto bankowe online które bez większych przeszkód założymy całkowicie przez internet. Aktualnie eKonto nie wiąże się z żadnymi opłatami miesięcznymi. Zakładając konto osobiste w mBanku nie będziemy płacili opłaty miesięcznej. Nie będziemy również musieli ponosić opłaty miesięcznej za kartę do konta. Pod warunkiem że dokonamy przynajmniej 1 transakcji bezgotówkowej w miesiącu. Podobnie jest z wypłatami gotówki z bankomatu. Takie wypłaty również nie muszą się wiązać z dodatkową prowizją. Pod warunkiem że będziemy wypłacać z bankomatu kwoty nie mniejsze niż 100 zł. eKonto należy do tej grupy kont które możemy założyć od zaraz i w krótkim czasie cieszyć jego funkcjonalnością.

Szukając konta osobistego z tanim prowadzeniem rachunku, warto zwrócić uwagę również na ofertę Getin Bank. W ofercie banku znajdziemy Konto Proste Zasady – konto które może być w pełni darmowe, na prostych i przejrzystych zasadach. Bank nie będzie pobierał od nas miesięcznej opłaty za konto. Pod warunkiem że przynajmniej każdego jednego miesiąca dokonamy jednej transakcji kartą. I to w zasadzie jedyny warunek jaki powinniśmy spełnić, aby cieszyć się w pełni darmowym kontem bankowym. Bank nie pobiera opłaty ani za wydanie, za obsługę karty, ani też za wypłaty gotówki z bankomatów własnych banku raz Planet Cash.

Kolejnym kontem osobistym które może zaoferować nam niskie, a w zasadzie to zerowe koszty związane z prowadzeniem jest Konto Internetowe w Alior Bank. W tym przypadku aby konto nie wiązało się z żadnymi opłatami miesięcznymi konieczne jest spełnienie dwóch warunków. Pierwszy z nich mówi o dokonywaniu każdego miesiąca transakcji bezgotówkowych za pomocą karty. W wysokości nie mniejszej niż 300 zł. Drugi z warunków dotyczy głównie wypłat z bankomatów. Bank nie pobierze od nas dodatkowej prowizji za wykonane wypłaty gotówkowe. Pod warunkiem że nie będziemy dokonywali wypłat mniejszych niż 100 zł. To niemal identyczny warunek jak w przypadku konta osobistego eKonto w mBanku.

Konto Przekorzystne z Kartą Rewolucyjną to z kolei propozycja Banku Pekao. Bank udostępni nam w pełni darmowe konto bankowe online, jeśli tylko uda nam się spełnić stawiane warunki. Mówią one o wpływach na konto w wysokości min. 500 zł miesięcznie. Musi to być jednak pojedynczy przelew z zewnątrz lub z konta firmowego w Banku Pekao S.A – na kwotę 500 zł lub większą. Ponadto przynajmniej raz w miesięcu będziemy musieli wykonać płatność kartą debetową do konta lub aplikacją PeoPay. Warto jednocześnie wspomnieć, że w przypadku osób do 26 roku życia, Konto Przekorzystne jest kontem darmowym bezwarunkowo.

Internetowe Konto jakie Chcę w banku Santander, to konto które po spełnieniu określonych warunków również może być kontem darmowym. Bank nie będzie pobierał od nas opłaty miesięcznej za prowadzenie rachunku, pod warunkiem jeśli zasilimy każdego miesiąca konto wpływami w wysokości min. 500 zł. Kolejny warunek dotyczy bezpłatnego utrzymania karty debetowej. Bank nie naliczy nam opłaty za korzystanie z karty, pod warunkiem że co miesiąc wykonamy przynajmniej 1 płatność BLIKiem lub kartą. Dostęp do pozostałych operacji w ramach konta otrzymujemy bezpłatnie a więc: przelewy internetowe, wypłaty gotówki z bankomatów Santander czy zlecenia stałe i polecenia przelewu.

Czytaj również

3 Comments
  1. Ja widzę że w 2021 nadal najbardziej bezkonkurencyjne jeśli chodzi o konto bankowe przez internet pozostaje mBank i Nest Bank. Poza nimi ciężko coś sensownego znaleźć, co nie wiązałoby się z opłatami.

    (5/5)
  2. Ja obstawiam Santander, głównie dlatego że konto bankowe online jest w pełni darmowe. Ja płacę tylko drobną opłatę miesięczną za kartę. Ale w zamian mogę dokonywać wypłat gotówkowych w dowolnym bankomacie, nie tylko w tych należących do Santandera.

    (4/5)
  3. Nie ma chyba lepszego faworyta do takiego tytułu jak ekonto w mBanku. Zdecydowanie robi najlepsze robotę jeśli chodzi o darmowe konto bankowe online bez opłat miesięcznych, czy innych podobnych opłat.

    (3/5)

Oceń: