3,90 zł za litr paliwa w ramach Rachunku Partner dla firm

ważna wiadomość

Redaktor naczelny Michał Pakuła

0 udostępnij na FB
W ramach rachunku firmowego Partner w Alior Banku uzyskacie 3,90 zł za litr paliwa tankowanego na stacjach benzynowych w Polsce.

Ta propozycja może zainteresować wiele osób prowadzących na własną rękę działalność gospodarczą, którzy pokonują przy tym dużą ilość kilometrów własnym samochodem. Alior Bank wprowadził do swojej oferty rachunek firmowy Partner, w ramach którego otrzymujemy gwarantowaną cenę paliwa – tylko 3,90 zł za litr.

Ile obecnie płacicie za litr paliwa? Według moim informacji średnia cena paliwa na stacjach benzynowych w Polsce wynosi 4,60 zł. Jeśli prowadzicie własną działalność gospodarczą i chcielibyście płacić mniej za paliwo, to Alior Bank ma dla was propozycję nie do odrzucenia. Zakładacie u nich konto firmowe Partner i za paliwo będziecie płacić 3,90 zł. Bank da Wam gwarancję stałej ceny paliwa w wysokości 3,90 zł za litr, niezależnie od tego na jakiej stacji zatankujecie. No ale zacznijmy od początku..

Co to jest Rachunek Partner dla firm? To nowa oferta rachunku firmowego czyli konta bankowego przeznaczonego dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Jest to aktualnie jeden z najtańszych rachunków firmowych jakie znajdziemy wśród ofert bankowych. Rachunek charakteryzuje się bezpłatnym prowadzeniem, pod warunkiem spełnienia określonych warunków określonych przez bank. Nie są one jednak one specjalnie skomplikowane i mówią one o dwóch konkretnych kwestiach. Pierwszy to wykonywanie co miesięcznych przelewów do ZUS z konta a drugi mówi o przepływie przez konto gotówki nie mniejszej niż 2500 zł miesięcznie. Chodzi oczywiście o przelewy od naszych kontrahentów z faktur czy rachunków. Jeśli spełnimy oba te warunki, rachunek będzie całkowicie bezpłatny w prowadzeniu. W przypadku nie spełnienia tych warunków, bank naliczy opłatę miesięczną w wysokości 25 zł. Ponadto możemy liczyć również na bezpłatne przelewy internetowe (w tym również do ZUS i US) oraz bezpłatne wypłaty z bankomatów Alior Banku. Zaraz po otwarciu rachunku możemy wnioskować o szybki kredyt firmowy na dowolny cel, nawet do 500 000 zł.

Jak uzyskać gwarancję stałej ceny 3,90 zł za litr paliwa? Pierwszym krokiem będzie oczywiście założenie konta firmowego Partner w Alior Banku wraz z kartą debetową Mastercard Debit Commercial. Gdy nasze konto i karta będą już aktywne, będziemy musieli wykonać przynajmniej 1 zakup paliwa na stacji benzynowej na terenie Polski. Kolejny z warunków mówi o płatności kartą za zakupy w dowolnych punktach usługowo-handlowych (minimum 500 zł w miesiącu) oraz wspomnianych już wcześniej przelewach do ZUS. Jeśli spełnimy te warunki w każdym kolejnym miesiącu, będziemy mogli liczyć na gwarantowaną cenę paliwa w wysokości 3,90 zł/litr. Bank na podstawie średniej ceny paliwa za litr podawanego przez Polską Izbę Paliw Płynnych, obliczy ile wydaliśmy za paliwo i zwróci nam różnicę na nasz rachunek. Miesięczny zwrot za paliwo może sięgnąć w tym wypadku nawet do 100 zł.

Rachunek Partner w Alior Banku założymy całkowicie bezpłatnie drogą internetową. Aktywację konta możemy przeprowadzić albo za pomocą przelewu weryfikacyjnego albo za pośrednictwem firmy kurierskiej. W tym drugim przypadku umowa zostanie do nas wysłana w wersji papierowej celem podpisania w miejscu siedziby lub na adres korespondencyjny firmy. Wniosek internetowy o założenie rachunku firmowego Partner znajdziecie powyżej. Oferta skierowana jest wyłącznie dla osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

Czytaj również

Oceń:*